Aranžerska sekcija

Kaštel Štafilić-Nehaj, 11./2021.

Održivo cvjećarstvo, jesenske cvjetne note

Učenici 1.f i 2.f razreda smjera cvjećari od raznih dendroloških vrsta (glicinija, divlja loza, vinova loza) rade konstrukcije koje im služe za razne prigode.

Koristeći vlastiti dendrološki materijal, te razne plodove (sušeni agrumi, poncirus, šipurak, tetivika), mahune  i cvjetove (hortenzija, krizantema, sedum)  ubrane u školskom okolišu učenicima ukazujemo i potičemo održivo cvjećarstvo i lokalni uzgoj, kreiraju prirodnim i ekološkim materijalima i stvaju nove cvjetne kreacije.

Kaštel Štafilić-Nehaj, 12./2020.

Božićne dekoracije 1.f i 2.f od ekoloških materijala

Učenici 1. f i 2. f razreda, smjera cvjećar vrijedno izabiru, pripremaju i izrađuju božične dekoracije od ekoloških materijala koristeći svoje kreativne ideje, raznovrstan dendrološki materijal i sušene plodove naših agruma.

Naime, za dekoraciju nam mogu služit razni plodovi oraha, kestena, bajama, lješnjaka u ljusci, šipurak, šiške, ali i ploške limuna i drugih agruma, koje se osuše ( pečnica ili dehidrator, praktikum prehrane nam je uvijek na pomoći ).

Nastavnice praktične nastave: Marijana Bjeliš i Mara Midžor

Kaštel Štafilić-Nehaj, 13.2.2017.

Radionica izrade lovorovih vijenaca

Više klikom ovdje

Kaštel Štafilić-Nehaj, 9.2.2017.

NG "Hrvatska iz zraka"

Solin, Hotel "Prezident", 3.2.2016.

Dekoracija stolova za maturalnu zabavu

Više klikom ovdje

U Kaštel Štafiliću, 9.12.2016.

Radionica - Prepariranje cvijeća na više načina

U petak 2.12. u našoj školi održana je edukativna radionica na temu Prepariranje cvijeća na više načina.
Radionicu je  održala poljoprivredna tehničarka-aranžerka Davorka Bobanović iz Udruge Viola odorata za očuvanje kulturne baštine cvijeća.

Tako su učenici imali prilike vidjeti i sami se okušati u soljenju, šećerenju đirana, matičnjaka, kadulje, te geliranju lišća loze.

Naime, naša Škola i UZ Trišnja dogovorili su suradnju sa Udrugom Viola odorata kroz koju će se učenicima održavati edukativne radionice sa sadržajima vezanim uz cvjećarsku struku.
U radionici su učestvovali učenici cvjećarskog usmjerenja (1.c, 2f i 3.f razreda) te njihovi nastavnici i zadrugari.

Voditelj sekcije: Mara Midžor, dipl.ing.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2021/22

« Siječanj 2022 »