Ispitni koordinator:
  Ksenija Danilo, dipl. ing. agro

mail

Radno vrijeme: četvrtkom od 13:00 do 15:00 (u Nehaju)

Državna matura  2017./18.

12.17.

Prijave ispita državne mature, važni datumi i Kalendar polaganja ispita državne mature u ljetnome roku šk. godine 2017./2018.

1. prosinca 2017. godine u 12.00 sati počinju prijave ispita državne mature u školskoj godini 2017./2018. Prijave ispita državne mature završavaju 15. veljače 2018. godine u 12.00 sati.

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pratiti naslovnicu mrežne stranice www.ncvvo.hr www.postani-student.hr  na kojima ćemo objaviti priručnike o prijavi ispita državne mature s važnim datumima i rokovima.

Važno je pridržavati se uputa koje su dostupne u nastavku ove obavijesti.
Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Za dodatne informacije o prijavama ispita državne mature možete kontaktirati Infocentar na broj telefona 01/4501 899 ili pitanja poslati na adresu e-pošte info.centar@ncvvo.hr

Za pitanja o prijavama studijskih programa upit možete poslati putem poveznice https://www.studij.hr/pages/kontakt.ph

Vijest je prenesena sa www.ncvvo.hr

10.05.2017.

Kalendar polaganja ispita državne mature u šk. god. 2017./2018. –

ljetni i jesenski rok

U četvrtak, 11. svibnja 2017. godine, Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je Kalendar polaganja ispita državne mature u školskoj godini 2017./2018. za ljetni i jesenski rok.

Kalendar sadrži informacije o datumima održavanja i polaganja ispita državne mature iz pojedinih predmeta, datume kada će biti objavljeni rezultati, rok za prigovore, konačnu objavu rezultata i podjelu svjedodžbi.
Kalendar je dostupan na sljedećoj poveznici.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

**********************************

INFO centar za učenike:  info.centar@ncvvo.hr

Pratiti mrežne stranice:  www.ncvvo.hr  i   www.postani-student.hr

Studijski programi: www.studij.hr

*********************************

************************

Korisno

**************************

Izdavanje duplikata svjedodžbi i potvrda

Duplikat svjedodžbi  o položenoj državnoj maturi i potvrdu o položenim

ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje

obrazovanja na sljedeći način:

• javiti se Centru za izdavanje duplikata na 01/4501860

Hrvatski jezik - Popis lektira na DM 2017./18.

Književna ispitna djela za školski esej u školskoj godini 2017./2018. za višu razinu ispita jesu:

1. Camus, Albert: Stranac
2. Cihlar Nehajev, Milutin: Bijeg
3. Dostojevski, Fjodor Mihajlovič: Zločin i kazna
4. Držić, Marin: Dundo Maroje
5. Hrvatsko pjesništvo (Antun Gustav Matoš, Dobriša
Cesarić, Josip Pupačić, Slavko Mihalić)
6. Kafka, Franz: Preobrazba
7. Krleža, Miroslav: Gospoda Glembajevi
8. Krleža, Miroslav: Povratak Filipa Latinovicza
9. Marinković, Ranko: Kiklop
10. Novak, Vjenceslav: Posljednji Stipančići
11. Salinger, Jerome David: Lovac u žitu
12. Shakespeare, William: Hamlet
13. Sofoklo: Antigona
14. Šimić, Antun Branko: Preobraženja

Književna ispitna djela za školski esej u školskoj godini 2017./2018. za osnovnu razinu ispita jesu:

1. Dostojevski, Fjodor Mihajlovič: Zločin i kazna
2. Hrvatsko pjesništvo (Antun Gustav Matoš, Dobriša
Cesarić, Josip Pupačić, Slavko Mihalić)
3. Ibsen, Henrik: Nora
4. Krleža, Miroslav: Gospoda Glembajevi
5. Marinković, Ranko: Kiklop
6. Novak, Vjenceslav: Posljednji Stipančići
7. Shakespeare, William: Hamlet
8. Sofoklo: Antigona.

Izvor: https://www.ncvvo.hr/wp-content/uploads/2017/10/HRVATSKI-2018.pdf (1./2018.)

Korisno

Hrvatski pravopis i Hrvatski jezični portal za sve koji pišu ili će pisati (završni rad) polagati državnu maturu …

Prošle godine dobili smo novi hrvatski pravopis kojeg je izradio Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje (IHJJ).

Po preporuci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta od 31.7.2013., Hrvatski pravopis će se koristiti u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske.

Možete ga pronaći u školskoj knjižnici ili na web-stranici  http://pravopis.hr/ .

Spomenimo još jednu važnu web stranicu: Hrvatski jezični portal na adresi  http://hjp.novi-liber.hr/.

Njegova rječnička baza nastala je na temelju važnih izdanja Novog Libera: Veliki rječnik hrvatskog jezika (Anić, 2003), Rječnik stranih riječi (Anić – Goldstein, 2000) i Hrvatski enciklopedijski rječnik (razni autori, 2003), a sva ta djela imamo i u školskoj knjižnici.

Stoga, ako pišete bilo koji pismeni rad i nailazite na pravopisne nedoumice, potražite pomoć u on-line izvorima ili dođite do školske knjižnice!

Izvor: Mirna Luketin, dipl.knjižničarka

Specijalna pošiljka za 4.g :-)

« Prosinac 2018 »