Ispitni koordinator:
  Ksenija Danilo, dipl. ing. agro

mail

Radno vrijeme: četvrtkom od 13:00 do 15:00 (u Nehaju)

**********************************

Državna matura  2017./18.

10.05.2017.

Kalendar polaganja ispita državne mature u šk. god. 2017./2018. – ljetni i jesenski rok

U četvrtak, 11. svibnja 2017. godine, Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je Kalendar polaganja ispita državne mature u školskoj godini 2017./2018. za ljetni i jesenski rok.

Kalendar sadrži informacije o datumima održavanja i polaganja ispita državne mature iz pojedinih predmeta, datume kada će biti objavljeni rezultati, rok za prigovore, konačnu objavu rezultata i podjelu svjedodžbi.
Kalendar je dostupan na sljedećoj poveznici.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

**********************************

INFO centar za učenike:  info.centar@ncvvo.hr

Pratiti mrežne stranice:  www.ncvvo.hr  i   www.postani-student.hr

*********************************

************************

Korisno

**************************

Izdavanje duplikata svjedodžbi i potvrda

Duplikat svjedodžbi  o položenoj državnoj maturi i potvrdu o položenim

ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje

obrazovanja na sljedeći način:

• javiti se Centru za izdavanje duplikata na 01/4501860

Popis lektira na DM 2016./17.

HRVATSKI JEZIK – KNJIŽEVNA DJELA ZA ESEJ NA DM

Književna ispitna djela za školski esej u šk. godini 2016./2017. za višu razinu ispita jesu:

1. Camus, Albert: Stranac
  2. Cihlar Nehajev, Milutin: Bijeg
  3. Dostojevski, Fjodor Mihajlovič: Zločin i kazna
  4. Držić, Marin: Dundo Maroje
  5. Hrvatsko pjesništvo (Antun Gustav Matoš, Dobriša Cesarić, Josip Pupačić, Slavko Mihalić)
  6. Kafka, Franz: Preobrazba
  7. Krleža, Miroslav: Gospoda Glembajevi
  8. Krleža, Miroslav: Povratak Filipa Latinovicza
  9. Marinković, Ranko: Kiklop
  10. Novak, Vjenceslav: Posljednji Stipančići
  11. Salinger, Jerome David: Lovac u žitu
  12. Shakespeare, William: Hamlet
  13. Sofoklo: Antigona
  14. Šimić, Antun Branko: Preobraženja

Književna ispitna djela za školski esej u šk. godini 2016./2017. za osnovnu razinu ispita:

1. Dostojevski, Fjodor Mihajlovič: Zločin i kazna
  2. Hrvatsko pjesništvo (Antun Gustav Matoš, Dobriša Cesarić, Josip Pupačić, Slavko Mihalić)
  3. Ibsen, Henrik: Nora
  4. Krleža, Miroslav: Gospoda Glembajevi
  5. Marinković, Ranko: Kiklop
  6. Novak, Vjenceslav: Posljednji Stipančići
  7. Shakespeare, William: Hamlet
  8. Sofoklo: Antigona

Izvor: https://www.ncvvo.hr/wp-content/uploads/2016/09/HRVATSKI-2017.pdf   (16. 11. 2016.)

Korisno

Hrvatski pravopis i Hrvatski jezični portal za sve koji pišu ili će pisati (završni rad) polagati državnu maturu …

Prošle godine dobili smo novi hrvatski pravopis kojeg je izradio Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje (IHJJ).

Po preporuci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta od 31.7.2013., Hrvatski pravopis će se koristiti u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske.

Možete ga pronaći u školskoj knjižnici ili na web-stranici  http://pravopis.hr/ .

Spomenimo još jednu važnu web stranicu: Hrvatski jezični portal na adresi  http://hjp.novi-liber.hr/.

Njegova rječnička baza nastala je na temelju važnih izdanja Novog Libera: Veliki rječnik hrvatskog jezika (Anić, 2003), Rječnik stranih riječi (Anić – Goldstein, 2000) i Hrvatski enciklopedijski rječnik (razni autori, 2003), a sva ta djela imamo i u školskoj knjižnici.

Stoga, ako pišete bilo koji pismeni rad i nailazite na pravopisne nedoumice, potražite pomoć u on-line izvorima ili dođite do školske knjižnice!

Izvor: Mirna Luketin, dipl.knjižničarka

« Prosinac 2017 »