> Udžbenici

Udžbenici u  školskoj godini 2018./2019.

Izbor udžbenika

U šk. god. 2018./2019. koristit će se udžbenici na temelju odabira udžbenika nastalog u lipnju 2014., a koji se počeo primjenjivati u šk. god. 2014./2015.

U popisima udžbenika izabranih za rad u našoj školi naći ćete oznaku NOVO. Svi podaci o udžbenicima preneseni su iz Kataloga odobrenih udžbenika Ministarstva obrazovanja i znanosti pa tako i ova oznaka. Njena svrha je bila obavijestiti roditelje i učenike da je 2014. godine određeni udžbenik bio novo izdanje te da će to novo izdanje biti korišteno u nastavi.

Udžbenici iz vjeronauka za 1. i 2. razred

Dopisom Ministarstva znanosti i obrazovanja ravnateljima srednjih škola od 1. rujna 2016. izričito se traži povlačenje iz uporabe svih dosadašnjih izdanja udžbenika vjeronauka za 1. i 2. razred srednjih škola zbog izmjena i dopuna nužnih za usklađivanje s novim nastavnim Planom i programom.
Doneseno je rješenje o uporabi udžbenika iz vjeronauka u 1. i 2. razredu srednjih škola izdanih 2016. godine:

1. TRAŽITELJI SMISLA – udžbenik katoličkog vjeronauka za 1. razred srednjih škola, autora Viktorije Gadže, Nikole Milanovića, Rudija Paloša, Mirjane Vučice i Dušana Vuletića (napomena: nakladnik Salesiana d. o. o., trinaesto izmijenjeno izdanje, Zagreb, 2016.)
  2. ODVAŽNI SVJEDOCI – udžbenik katoličkog vjeronauka za 2. razred srednjih škola, autora Viktroije Gadže, Nikole Milanovića, Mirjane Vučice i Dušana Vuletića  (napomena: nakladnik Salesiana, d. o. o., jedanaesto izmijenjeno i dopunjeno izdanje, Zagreb, 2016.)

Školska knjižnica i udžbenici

• Udžbenici ne spadaju u knjižnični fond.
  • Školska knjižnica nije u mogućnosti, a niti ima obvezu kupovati i davati na posudbu školske udžbenike i priručnike.
  • Molimo učenike da sami nabave svoje udžbenike jer im školska knjižnica u tome ne može pomoći.

Tijekom godina, donacijama izdavača smo dobili pojedine naslove uglavnom strukovnih udžbenika. Budući da se radi o skupljim udžbenicima, npr: Govedarstvo, Opće stočarstvo, Ovčarstvo i  kozarstvo, Svinjogojstvo itd. učenici ih mogu posuditi na tjedan dana u svrhu fotokopiranja ili koristiti u školskoj čitaonici.

Ovjera popisa

Ukoliko vam je potrebno popis udžbenika ovjeriti, molimo vas da popis udžbenika za razred koji učenik pohađa isprintate i javite se u tajništvo škole.

Kaštel Štafilić – Nehaj, 6. srpnja 2018.
Mirna Luketin, školska knjižničarka

Popis udzbenika 1. razred SS Braca Radic 2018-19.xlsx