> Udžbenici

Udžbenici u  školskoj godini 2017./18.

Izbor udžbenika
U šk. god. 2017./2018. koristit će se udžbenici na temelju odabira udžbenika nastalog u lipnju 2014., a koji se počeo primjenjivati u šk. god. 2014./2015.
Radi se uglavnom o novijim izdanjima pa budite oprezni ako udžbenike kupujete u antikvarijatima.

Udžbenici iz vjeronauka za 1. i 2. razred
Dopisom Ministarstva znanosti i obrazovanja ravnateljima srednjih škola od 1. rujna 2016. izričito se traži povlačenje iz uporabe svih dosadašnjih izdanja udžbenika vjeronauka za 1. i 2. razred srednjih škola zbog izmjena i dopuna nužnih za usklađivanje s novim nastavnim Planom i programom.
Doneseno je rješenje o uporabi udžbenika iz vjeronauka u 1. i 2. razredu srednjih škola izdanih 2016. godine:

1. TRAŽITELJI SMISLA – udžbenik katoličkog vjeronauka za 1. razred srednjih škola, autora Viktorije Gadže, Nikole Milanovića, Rudija Paloša, Mirjane Vučice i Dušana Vuletića (napomena: nakladnik Salesiana d. o. o., trinaesto izmijenjeno izdanje, Zagreb, 2016.)
  2. ODVAŽNI SVJEDOCI – udžbenik katoličkog vjeronauka za 2. razred srednjih škola, autora Viktroije Gadže, Nikole Milanovića, Mirjane Vučice i Dušana Vuletića  (napomena: nakladnik Salesiana, d. o. o., jedanaesto izmijenjeno i dopunjeno izdanje, Zagreb, 2016.)

Posudba udžbenika iz školske knjižnice
Školska knjižnica nije u mogućnosti, a niti ima obvezu kupovati i davati na posudbu školske udžbenike i priručnike.
U knjižnici postoji mali fond rabljenih i prilično trošnih udžbenika (3 -7 svezaka po naslovu) geografije, povijesti i fizike (autor T. Roginić), za 1. ili  2. razred srednje strukovne škole. Zbog trošnosti i zastarjelosti preporučujemo nabavu novih izdanja.
Za više razrede (3. ili 4.) u fondu nemamo školske udžbenike. Također, nemamo gimnazijske udžbenike.
Svi udžbenici iz vjeronauka za 1. i 2. razred zbog zastarjelosti i uputa MZO-a povlače se iz uporabe i ne mogu se nabaviti u školskoj knjižnici.
Pojedine opće i strukovne udžbenike (npr. za 1. razred veterinarski tehničar ili agroturistički tehničar: Govedarstvo, Opće stočarstvo, Ovčarstvo i  kozarstvo, Svinjogojstvo…) učenici mogu posuditi na tjedan dana u svrhu fotokopiranja ili koristiti u školskoj čitaonici.

Ovjera popisa
Ukoliko vam je potrebno popis udžbenika ovjeriti, molimo vas da popis udžbenika za razred koji učenik pohađa isprintate i javite se u tajništvo škole.

Kaštel Štafilić – Nehaj, 3. srpnja 2017.
Mirna Luketin, školska knjižničarka

NOVO-Popis udzbenika SS Braca Radic 2017-18.xlsx