Stipendije Grada Kaštela

Autor: Administrator , 13. 10. 2010.

Prijave do 3. studenog 2010.

Grad Kaštela objavio je Natječaj za dodjelu stipendija za školsku godinu 2010/2011. Iznos učeničke stipendije je 400 kn, a studentske 800 kn mjesečno.Rok za podnošenje prijave  je 3. studeni 2010. Cjelokupni tekst natječaja kao i obrazac prijavnice možete pogledati u nastavku teksta.

za dodjelu Stipendije Grada Kaštela  za školsku godinu 2010./2011.

Grad Kaštela dodijeliti će:
a) 37 stipendija za uspjeh u školi – 12 učeničkih i 25 studentskih
b) 53 stipendija prema socijalnom statusu – 18 učeničkih i 35 studentskih

II

1. Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu stipendije za uspjeh u školi imaju učenici i studenti koji udovoljavaju sljedećim uvjetima:
• da su redovni učenici drugog, trećeg ili četvrtog razreda srednje škole, odnosno da su redovni studenti druge ili više godine studija (osim apsolvenata) na području Republike Hrvatske
• da prosjek ocjena za prethodne dvije godine školovanja za učenike nije manji od 4,5 (za učenike 2. godine računa se prosjek samo prethodne godine)odnosno da prosjek ocjena za studente nije manji od 4,0 (za studente 2. godine studija računa se prosjek samo prethodne godine)
• s prebivalištem od najmanje 3 godina na području Grada Kaštela
• da su državljani Republike Hrvatske
• da nisu stariji od 26 godina
2. Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu stipendije prema socijalnom statusu imaju učenici i studenti koji udovoljavaju sljedećim uvjetima:
• da su redovni učenici drugog, trećeg ili četvrtog razreda srednje škole, odnosno redovni studenti druge ili više godine studija (osim apsolvenata) na području Republike Hrvatske
• da prosjek ocjena za prethodne dvije godine školovanja za učenike nije manji od 4,0 (za učenike 2. godine računa se prosjek samo prethodne godine) odnosno da prosjek ocjena za studente nije manji od 3,5 (za studente 2. godine studija računa se prosjek samo prethodne godine)
• s prebivalištem od najmanje 3 godina na području Grada Kaštela
• da zadovoljavaju najmanje jedan uvjet iz članka 24. Pravilnika o dodjeli učeničkih i studentskih stipendija koji dokazuju potvrdama iz glave IV. točke 2. ovog natječaja
• da su državljani Republike Hrvatske

III.

Stipendija Grada Kaštela  dodjeljuje se za 10 mjeseci, računajući od 1. rujna 2010. godine. Iznos stipendije je:
• za učenike 400,00 kuna mjesečno
• za studente 800,00 kuna mjesečno

IV.

Uz prijavu za dodjelu stipendija (obrazac se podiže u Upravnom odjelu za pravne i kadrovske poslove, društvene djelatnosti, branitelje i mlade ili internet stranici www.kastela.hr) potrebno je priložiti sljedeće dokumente:
1. za uspjeh u školovanju:
• potvrdu o upisu u školsku/akademsku godinu 2010./2011.
• prijepis ocjena iz prethodne dvije školske/akademske godine, a za učenike i studente druge godine studija prijepis ocjena s prve godine srednje škole ili studija
• dokaze o sudjelovanju i dobivenim nagradama i priznanjima na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima, znanstveno – istraživačkom odnosno umjetničkom projektu te dokaz o objavljenom znanstvenom ili stručnom radu u prethodne dvije školske/akademske godine
• domovnicu
• potvrdu o prebivalištu izdanu u MUP-u
• životopis
2. prema socijalnom statusu:
• potvrdu o upisu u školsku/akademsku godinu 2010./2011.
• prijepis ocjena iz prethodne dvije školske/akademske godine i to za svaku godinu posebno, a za učenike i studente druge godine studija prijepis ocjena s prve godine srednje škole ili studija
• dokaz o broju članova kućanstva (rodni list za svakog člana kućanstva)
• domovnicu
• potvrdu o prebivalištu izdanu u MUP-u
• životopis
Potvrde kojima učenik/student dokazuje socijalni status:
• potvrdu Centra za socijalnu skrb kojom se dokazuje da obitelj koristi pomoć za uzdržavanje
• potvrdu Centra za socijalnu skrb kojom dokazuje da je obitelj korisnik jednokratne novčane pomoći
• potvrdu Centra za socijalnu skrb da je učenik/student ili njegov roditelj osoba s posebnim potrebama
• potvrdu Centra za socijalnu skrb da je učenik/student iz obitelji s izraženom socijalnom patologijom
• potvrdu o prihodima članova kućanstva za razdoblje od 01. 07. 2010. do 30. 09. 2010. (od poslodavca ovjerena PK1 kartica, naknada za nezaposlene sa Zavoda za zapošljavanje, presliku odreska o isplati mirovine i sl., a za obrtnike uvjerenje o dohotku za 2009. godinu). Prihod po članu obitelji ne smije prelaziti 1.300,00 kuna.
Prijavu prema socijalnom statusu podnose samo kandidati koji mogu priložiti najmanje jednu od gore navedenih potvrda kojima dokazuju socijalni status.

V.

Dobitnici Stipendije Grada Kaštela  ne mogu istovremeno primati i druge stipendije.
Učenik/student može podnijeti prijavu za dodjelu stipendije prema uspjehu u školi i stipendije prema socijalnom statusu, a uzet će se u obzir povoljnija.

VI.

Stipendija se vraća ako stipendist bez opravdanog razloga ne završi razred odnosno godinu za koju se stipendira.

VII.

Prijedlog liste kandidata za dodjelu Stipendije Grada Kaštela  objavit će se na oglasnoj ploči Grada   Kaštela  i putem obavijesti kandidatima u roku 30 dana od isteka roka za podnošenje molbi.
Svaki kandidat može podnijeti pismeni prigovor na listu u roku 8 dana od dana objavljivanja liste.

VIII.

Nakon završetka natječaja priloženi se dokumenti ne vraćaju kandidatima.

IX.

Rok za podnošenje prijava za dodjelu stipendija je  do zaključno s danom 3. studeni  2010. godine.
Prijave se dostavljaju na adresu:

Grad Kaštela
Upravni odjel za pravne i kadrovske poslove, društvene djelatnosti, branitelje i mlade
Braće Radić 1.
Povjerenstvo za dodjelu stipendija Grada Kaštela