Svjetski dan matematike - World Maths Day

Autor: Administrator , 3. 3. 2010.

Svjetski  dan  matematike    jedan  je   od  najvećih  globalnih  obrazovnih  događaja.   Cilj  mu  je  popularizirati  aritmetičke  zadatke  na  zabavan  i  smislen  način.

Namijenjen  je  svim  učenicima  osnovnih  i  srednjih  škola.
Zadatke  mogu  rješavati   učenici  svih  godišta  bez  obzira  na  njihovo  znanje  matematike,  zapravo  to  je  niz  jednostavnih  numeričkih  zadataka. Ovogodišnje  natjecanje  sadrži  po  500 zadataka  za  svakog  učenika  i  to  po  100  zadataka  na  svakoj  razini,  dakle  imamo  5  razina - težina  zadataka.

U svakom krugu, učenik ima jednu minutu, kako  bi  odgovorio  na što  više   postavljenih  zadataka  i  time  pobijedio  svoje  konkurente.
Učenici  ne  mogu  birati  razinu  natjecanja  već  im  se  ona  dodjeljuje  tijekom  natjecanja  ovisno  o  napredovanju.
Nakon  svake  igre,  na  računalu  se  pojave  rezultati  prikazani  zajedno  s  rezultatima  ostalih  učenika  s  kojima  je  igrao.
Ako  učenik  tri  puta  netočno  odgovori  računalo  će  ga  automatski  isključiti  iz  igre. Učenik  se  ponovo  može  uključiti  nakon  par   minuta.

Natjecanje  počinje  prve  srijede  u  ožujku   (3. ožujka 2010.)  i  to  prve  minute  zapadno  od  180 meridijana (datumske  granice),  a  traje  do  posljednje  minute  iste  te  srijede  istočno  od  180 meridijana.
Traje  48 sati  ili  sve  dok  je  negdje  na  Zemlji  3. ožujak.

Više: Svjetski dan matematike - World Maths Day

Izvor: Portal za škole