Otvoren Muzej krapinskih neandertalaca

Autor: Administrator , 27. 2. 2010.

"Riječ je o muzeju svjetskog značaja."

Premijerka Jadranka Kosor otvorila je u Krapini otvorila Muzej krapinskih neandertalaca, u čiju je gradnju i opremanje najsuvremenijim multimedijalnim i drugim sadržajima uloženo 60 milijuna kuna.

"Dobar dan dedek Kajbumščak", simbolično je kazala premijerka Kosor na prigodnoj svečanosti, "pozdravivši domaćina", krapinskog neandertalca koji je područje Krapine nastanjivao prije 125 tisuća godina, a čije je kosti prije 111 godina pronašao krapinski učitelj Josip Rehorić te ih poslao paleontologu Dragutinu Gorjanoviću Krambergeru.

Otvaranjem Muzej krapinskih neandertalaca Krapina se upisuje na turističku i kulturnu kartu Europe i svijeta, istaknula je premijerka. Podsjetila je kako je to jedna od kapitalnih investicija Vlade, koja se uključila u projekt izgradnje muzeja što ga je prije 12 godina započeo grad Krapina.

Nakon obilaska izložbenog prostora koji se nalazi između dvaju brdašca Hušnjakovo i Josipovca, premijerka Kosor izrazila je iznimno zadovoljstvo postavom. "Ovo je briljantna izvedba briljantne zamisli", kazala je, naglasivši kako se investicija apsolutno isplatila budući da je riječ o sjajnom prinosu hrvatskoj kulturnoj ponudi.

"Otvaranje Muzeja izvanredan je događaj koji će na poseban način staviti Krapinu, ali i Hrvatsku na europsku kulturnu i turističku kartu i sigurna sam da će pridonijeti razvoju turizma u Krapinsko-zagorskoj županiji", rekla je premijerka i čestitala svima koji su sudjelovali u projektu Muzeja krapinskih neandertalaca.

Više: www.danas.net

Izvor: danas.net