ZINFEST - "Jadranski sajam tradicijskih jela i vina'"

Autor: Administrator , 14. 11. 2022.

Višednevno događanje ZINFEST - "Jadranski sajam tradicijskih jela i vina" održalo se od 10. do 12. studenog u marini Kaštela u Kaštel Gomilici, u zavičaju crljenka kaštelanskog i pradomovini svjetski poznatog i priznatog zinfandela, omiljene američke sorte vina.

Tijekom trodnevne manifestacije u čast Zinfandelu, posjetitelji su se upoznali s okusima crljenka i njegovih rođaka te družili s kaštelanskim vinarima i njihovim kolegama. Uz savršenu vinsku kapljicu neraskidivo je vezana tradicionalna hrana.

Antun Nišević, exquisite masterchef, izvršni kuhar, organizirao je učenike i profesore četiriju škola da svoja umijeća predstave i na ZINFESTU 2022.

Među ostalima sudjelovali su i učenici naše škole  koji su kuhali tradicionalna jela.
Na prvom danu ZINFEST - a našu školu su predstavljali učenici 4. e razreda smjera Agroturistički tehničar u pratnji prof. Ljilje Zulim, te  prezentirali jelo “Polpete u šalši od poma” koje su prethodno pripremili učenici sa  prof. Veličković i Rapanić.

Drugog dana manifestacije sudjelovali su učenici 4. b razreda smjera Prehrambeni tehničar u pratnji prof. Lelas koji su pripremili i predstavili tradicionalno dalmatinsko jelo “Brujet sa slanim grajom i bakalarom”.

VIše na dalmatinskom portalu i  u našoj fotogaleriji

Izvor: Ivana Lelas, prof.

« Svibanj 2024 »