Dan karijera “Danas mentori...sutra poslodavci “

Autor: Unknown , 25. 10. 2022.

U sklopu projekta “Uspostave regionalnog centra kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva” organizirana je trodnevna manifestacija Future in Tourism.

Drugi dan manifestacije odnosio se na  Dan karijera “Danas mentori...sutra poslodavci“, u multimedijalnoj dvorani Tehnološkog parka Spinit.

Učenici 4. e razreda (agroturistički tehničar)  u pratnji profesorice Ivane Lelas prisustvovali su okruglom stolu stručnjaka iz sektora turizma i ugostiteljstva. Gosti okruglog stola bili su: Stipe Čogelja (Splitsko-dalmatinska županija), Antonio Kuzmanić (Grad Split), Slavko Štefičar (Ministarstvo turizma i sporta), Joze Tomaš (HGK – ŽK Split), Elena Gudelj (HZZ), Ivan Kuret (Martinis Marchi), Ivana Klarić (Hotel Cornaro), Neno Nizić (Udruga jedinstvenih hrvatskih hotela Stories).

Nakon okruglog stola  učenici su sudjelovali na sajmu zanimanja gdje su komunicirali s brojnim poslodavcima iz sektora turizma i ugostiteljstva.

Cilj ovog programa bio je da učenici što bolje razumiju vlastite mogućnosti te razluče žele li nastaviti školovanje ili se po završetku srednje škole uključiti u realni sektor.
Na trećem danu manifestacije  „Ključ za pravi odabir studija” sudjelovali su učenici završnih razreda naše škole u pratnji profesorice Marije Rapanić.

Učenici su se upoznali s mogućnošću nastavka obrazovanja u sektoru turizma i ugostiteljstva. U sklopu manifestacije održan je okrugli stol i panel rasprava sa stručnjacima iz područja obrazovanja.

Izvor: Ivana Lelas, prof.

« Svibanj 2024 »