25. DRŽAVNA SMOTRA I NATJECANJE HRVATSKIH GLOBE ŠKOLA – Smotra za pamćenje

Autor: Administrator , 17. 5. 2022.

Srednja škola Čakovec bila je domaćin ovogodišnje 25. Smotre i natjecanja hrvatskih GLOBE škola koja je održana u Srednjoj školi Čakovec i Toplicama Sveti Martin. Puna tri dana, 10., 11. i 12. svibnja 115 učenika iz 39 hrvatskih škola družilo se, natjecalo i odrađivalo istraživačke projekte.

Otvorenje Smotre i natjecanja uveličale su gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini, regionalna GLOBE koordinatorica Bara Semerakova, nacionalna koordinatorica za GLOBE program Diana Garašić, voditeljica komunikacija GLOBE Implementation Office  Janet Heiderer, predstavnica Veleposlanstva Sjedinjenih Američkih Država Diana Matijaš Vengar te predsjednica državnog povjerenstva Lydija Lugar.

Učenici su se natjecali u orijentacijskom trčanju te predstavljanju istraživačkih projekata. Našu školu su predstavljali učenici 3.g razreda Petra Brčić, Katarina Dragun i Deni Antolić.

Perjanica Državne smotre i natjecanja je istraživački projekt.
Naš istraživački projekt Količina ugljikovog dioksida koju stablo lovora može pohraniti nagrađen je kao iznimno uspješan istraživački školski projekt među srednjim školama u sekciji pokrov. Državna koordinatorica Diana Garašić je vrlo lijepo govorila o projektu i pohvalila Školu. Zamoljeni smo za dozvolu da se naš rad objavi u priručniku Održivi razvoj kao i za korištenje za izradu zadataka studentima biologije na PMF-u u Zagrebu.

Na orijentacijskom natjecanju učenici su bili jedanaesti među 17 srednjih škola. Ocjenjivalo se znanje i brzina tima u rješavanju zadataka na kontrolnim točkama koje je trebalo pronaći uz pomoć kompasa i mape područja. Bilo je tu muke, trčanja, lutanja, znoja i žaljenja što nisu bili precizniji.

Čestitke učenicima na njihovom radu i požrtvovnosti!

Mentori: Ivanka Stipoljev i Mihajlo Lerinc

« Svibanj 2024 »