Sretan ti rođendan, grade!

Autor: Administrator , 9. 3. 2021.

U školskoj knjižnici, prigodnim edukativno-zabavnim sadržajima, obilježili smo Dan grada Kaštela

Povodom Dana grada Kaštela - 4. ožujka, školska knjižnica je pozvala učenike 1. c, 2. c i 1. f te u dogovoru s njihovim razrednicama i predmetnim nastavnicama, Željanom Bašić, prof., Jelenom Buljan, prof. i Sandi Popović, prof., organizirala obilježavanje Dana Kaštela.

Prije svega, pričali smo o naših sedam sela - sedam bisera. Pogledali smo prezentaciju o kaštelanskoj mediteranskoj vegetaciji, poljoprivrednim kulturama i prehrambenim proizvodima domaćeg stanovništva. Učenici 1. f su doznali više o hrvatskim knezovima Mislavu i Trpimiru i zašto su važni za naša Kaštela, o crkvici sv. Jurja na Putalju i Trpimirovoj Darovnici te kako su nastali kašteli. Spomenuli smo jedinstvenu Staru maslinu, Botanički vrt OŠ Ostrog u Kaštel Lukšiću i Biblijski vrt Gospe od Stomorije. Naravno, dotakli smo se i dvorca Vitturija i kaštelanske legende o Miljenku i Dobrili.

Za učenike pomoćnih zanimanja upriličeno je čitanje priče autorice Nade Jerčić o mladim kaštelanskim ljubavnicima koju su pročitale knjižničarka i asistentice Linda i Marina. Na kraju sata, kroz male pitalice, ponovili smo pojmove s kojima smo se susreli na ovom satu posvećenom gradu u kojem se školuju naši učenici, a znatan dio ovdje i živi. Cilj ovog sata bio je približiti učenicima ljepotu naših Kaštela i potaknuti ih na očuvanje prirode i tradicije našeg kraja.

Više u našoj fotogaleriji klikom ovdje

Izvor: Mirna Luketin, dipl. knjižničarka