Dan sigurnijeg interneta

Autor: Andrijana Skelić, 12. 2. 2021.

Učenici naše Škole su kao i niz godina prije sudjelovali u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta koji je ove godine održan 9.02.21.

CSI organizira obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 2021!
Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu. Povodom obilježavanja internacionalnog Dana sigurnijeg interneta 09. veljače 2021., Centar za nestalu i zlostavljanu djecu već sedmu godinu zaredom organizira aktivnosti i akcije s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali također i roditeljima.

S obzirom na situaciju u kojoj smo se zatekli učenici 1.g, 2.a, 2.e_nutri, 2.g , 3.g i 4.g su dobili sljedeći zadatak:

1. Dan sigurnijeg interneta,Preuzmite aplikaciju DSI2021 i pristupite online kvizu!
  2. Rezultat zalijepiti kao odgovor na ovu poruku u MTeamse
  3. Postići razinu riješenosti iznad 80% wink - nije obavezno, već poželjno

Kviz je riješen vrlo brzo i to s vrlo visokim postotcima, no random nam nije bio naklonjen ali nije ni važno, bitno je sudjelovati.
Obilježavanje ovog dana i osvještavanje problema na koje on upozorava smo nadopunili video uradcima  #lijepariječ,  Isprepletena pričaProject Arachnid te diskusijom na video.
Učenici su na LinoIt ploči uputili lijepu riječ ili misao kao odgovor na provokaciju, prostačinu ili neuljudnost koju su doživjeli na internetu.