Veselo Valentinovo i pokladno Vještičje sijelo iz našeg Učeničkog doma

Autor: Administrator , 15. 2. 2021.

Ako povirite u naš Učenički dom, na samom ulazu vidjet ćete lijep rad naših cvjećara, a u duhu poklada možete se pridružiti i vještičjem sijelu!

Naši učenici cvjećari na praktičnoj nastavi za koju koriste jednu od učionica našeg Učeničkog doma, ostvarili su ovaj lijepi plakat, Sretno Valentinovo, i postavili ga na zid ulazne prostorije Doma. U zajedničkom radu, pod vodstvom profesorica Željane Bašić i Sandi Popović, sudjelovali su 1. c i 2. c te njihovi asistenti. Već smo odavno navikli da sve što naši cvjećari ostvare po uputama svojih nastavnica stručnih predmeta bude zapaženo, kvalitetno, odlično. Tako i ovaj plakat, jednostavan, efektan, no ujedno i promišljen i kreativan. Bravo naši vrijedni cvjećari za ova rascvjetana srca!

Ispratili smo Valentinovo koje se ove godine preklapa s danima poklada. Poklade su jedno posebno vrijeme u godini obilježeno karnevalskim događanjima i svečanostima, ovisno o običajima pojedinog kraja ili mjesta.

Naš Učenički dom svake godine sudjeluje u danima poklada. Ove godine ugostio je ni više ni manje nego pravo vještičje sijelo! Zavirili smo kroz prozor vještičje kuće i oduševili se savršeno ružnim kljukastim licima ovih opskurnih dama okupljenih uz ognjište. Zaslužne za ovaj zanimljivi, neobičan, originalan i simpatičan uradak su naše učenice – korisnice Doma pod kreativnim vodstvom odgajateljice prof. Benke Trošelj. Vještičje sijelo još će neko vrijeme zasjedati u ulaznoj prostoriji Doma. Bravo cure, bravo Benka!

Izvor: Mirna Luketin, prof. i dipl. knjižničarka
Autori fotografija: Sandi Popović, prof. i Ines Perkić ((Valentinovo) te Benka Trošelj, prof. (Vještice)