Međunarodni dan darivanja knjigom – 14. veljače 2021.

Autor: Administrator , 22. 1. 2021.

Povodom Međunarodnog dana darivanja knjigom, naša školska knjižnica pridružuje se humanitarnoj akciji te vas poziva na sudjelovanje – poklonimo slikovnicu ili knjigu za djecu i mlade!

Međunarodni dan darivanja knjigom obilježava se u cijelom svijetu već niz godina o čemu možemo više doznati na mrežnim stranicama projekta International Book Giving Day (http://bookgivingday.com/).

Akcijom darivanja knjiga želi se probuditi ljubav djece prema čitanju i potaknuti ih na darivanje. Nemojmo zaboraviti da djeca širom svijeta nemaju jednake uvjete i mogućnosti nabave ili čitanja knjiga. UNICEF-ovo istraživanje je pokazalo da u Hrvatskoj 2012. g. svako treće dijete nije imalo niti jednu slikovnicu ili dječju knjigu.

Ove godine, u našoj zemlji akcija darivanja slikovnica organizira se u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi!". Pod geslom "Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj", knjižničari pozivaju djecu i odrasle da slikovnice daruju knjižnicama koje će ih proslijediti potrebitima - dječjim odjelima bolnica, domovima za djecu, dječjem SOS selu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji.

Ako želite pokloniti slikovnicu ili knjigu za djecu ili mlade, možete je donijeti kroz jutro u školsku knjižnicu do 6. veljače. Sve što prikupimo bit će proslijeđeno dječjim odjelima splitskih bolnica. Prilikom darivanja slikovnica knjižničari će čitati djeci naglas jer čitanje naglas ima posebnu važnost u razvoju djeteta, obogaćuje maštu i rječnik, razvija osjećaje, zabavno je i pomaže mu da zavoli knjige.

Sudjelujmo u ovoj humanitarnoj akciji za koju smo sigurni da će biti korisna i donijeti djeci radost!

Izvor: Mirna Luketin, dipl. knjižničarka
Priloženi dokumenti: