MJESEC HRVATSKE KNJIGE U GRADSKIM KNJIŽNICAMA – RAZLISTAJMO SE!

Autor: Administrator , 16. 10. 2020.

Gradske knjižnice su pripremile raznovrsne prigodne programe na svojim odjelima te virtualne sadržaje dostupne na mrežnim stranicama knjižnica, Facebook stranici ili  Youtube kanalu. Preporučujemo programe naših obližnjih gradskih knjižnica. Sudjelujmo!

U Mjesecu hrvatske knjige uključite se u odlično osmišljena događanja u nekom od odjela Gradske knjižnice Kaštela ili pratite brojne online programe vezane uz književnost i očuvanje prirode: čitanja književnih djela, ekokviz, izrada herbarija, origami tehnike. Možete sudjelovati i u likovnom ili literarnom natječaju ili snimiti svoje jednominutno čitanje za čitateljski maraton. O svemu opširnije na mrežnim stranicama Gradske knjižnice Kaštela.

I Gradska knjižnica Marka Marulića u Splitu, najveća županijska mreža knjižnica, pripremila je bogat program događanja u Središnjoj knjižnici te pojedinim knjižnicama u mreži GKMM (knjižne promocije, tribine, susreti, izložbe, radionice). Zanimljivi su i programi  Gradske knjižnice Solin (zdrava prehrana i tjelovježba, o plastici, pčelaru-knjižničaru, putopisi, likovna izložba itd.).

Pronađimo aktivnosti i događanja koje nas zanimaju, promišljajmo o važnosti čitanja i očuvanja prirode, družimo se ove jeseni uz knjigu i razlistajmo se!

Izvor: Mirna Luketin, dipl. knjižničarka