Interlibar u Jokeru

Autor: Administrator , 18. 11. 2019.

Sajam knjiga Interlibar otvoren je u Jokeru od 12. do 24. studenog.

Iako je prostorno puno manji i skromniji od svog zagrebačkog brata, Interlibar nudi književne novitete po povoljnijim cijenama. Sajamsku ponudu upotpunjuju i dolasci popularnih domaćih i stranih autora.

Petak, 15.11. obilježio je autor koji je i domaći i inozemni. Riječ je o splitskom zetu Codyju McClainu Brownu koji je popularnost stekao duhovitim autobiografskim pričama "Propuh, papuče, punica" i "Hrvatska uzvraća udarac". U ugodnom večernjem razgovoru, onako američki ležerno, autor je predstavio svoj prvi roman "Težak slučaj u Blagdangradu" nazvavši ga fantazijskim trilerom. Smatra da je ovo njegovo najbolje djelo i preporuča ga čitateljima.

Govoreći o svojim planovima, istakao je kako bi rado roman vidio kao film. Nije mogao izbjeći pitanja o nastavku uspješnog prvijenca, ali ne misli u skoro vrijeme pisati o kulturološkim razlikama Amerikanaca i Hrvata jer je, kaže, o tome dovoljno rekao, a već se i osjeća domaćim i sve se manje čudi. Međutim, ljubiteljima njegove prve knjige zanimljiva će biti najava serije koju već radi s nenadmašnim Knjazom. U njoj će se, vjerojatno, okušati i kao glumac. Nakon razgovora McClain se opušteno družio s publikom, slikavao se i potpisivao knjige. U svakom slučaju, ugodna večer.

Više klikom ovdje

Izvor: Radojka Hrgović, prof.