Marijini obroci

Autor: Administrator , 13. 11. 2019.

S obzirom da je Srednja škola Braća Radić član UNESCO ASPNet mreže škola, pokušavamo osvijestiti naše učenike i potaknuti njihovu empatiju i želju za promjenom.

Marijini obroci

U petak nas je posjetio volonter organizacije Marijini obroci Hrvatska i pobliže nam objasnio kako i zašto je nastala organizacija te koji su joj ciljevi.

Marijini obroci naziv je dobrotvorne organizacije koja se prethodno zvala Scottish International Relief (SIR). Cilj organizacije je osigurati jedan kvalitetan obrok svakog školskog dana djeci najsiromašnijih zemalja svijeta. U tim državama, djeca i mladi zbog siromaštva i gladi ne pohađaju škole, ali marljivi volonteri Marijinih obroka pokušavaju to promijeniti. Veliki broj djece odluči pohađati školu isključivo zbog hrane, ali poslije shvate da su dobili puno više – dobili su znanje i priliku za bolju budućnost!

Glavni osnivač Marijinih obroka je Škot Magnus MacFarlane Barrow, a cijela priča započela je sasvim slučajno 1992. godine.

Jedne su večeri Magnus i njegov brat sjedili u pubu i pili pivo. Dok su oni razgovarali, na televiziji su se prikazivale vijesti o ratnim strahotama u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Tada su odlučili prikupiti pomoć i odnijeti je u Međugorje. Međutim, nakon povratka u Škotsku, Magnus je shvatio da donacije ljudi još uvijek pristižu. Ostavio je svoj posao i započeo nešto što će postati njegov životni put, započeo je pomagati onima koji to trebaju. Bez obzira na vjeru, rasu ili porijeklo. Započeo je Marijine obroke.

Kako i mi možemo pomoći?

120 kuna dovoljno je da jedno dijete prestane biti gladno. Samo 120 kuna dovoljno je da se tom djetetu osigura obrok za cijelu školsku godinu.

Dragi učenici, roditelji, kolege, ali i svi vi koji ste zalutali na naše stranice, promislite možete li i vi nekako pomoći?

Djelić atmosfere za vrijeme predavanja:

Film Generacija nade možetepogledati na slijedećoj poveznici:

Izvor: Mandica Rapić Vujina, prof.