CodeWeek 2019.

Autor: Andrijana Skelić, 25. 10. 2019.

I ove godine smo se pridružili kampanji Europe Code Week

Europski tjedan programiranja je inicijativa EU, kojom se programiranje želi približiti svima. Ova inicijativa potiče ljude da programiraju te se tako pripreme za izazove tehnologija i vremena u kojemu živimo.

Ove godine se zbog događanja u našem školstvu nismo mogli posvetiti Code Week - u onako kako smo to inače navikli. Ipak nismo propustili priliku da popričamo malo o programima, programiranju, programerima i mnogim temama koje nas na tom području intrigiraju.

Učenici 1.g su rasvijetlili problem hakiranja. Deni nam je iz kućne arhive donio i predstavio ZX Spectrum. Ovaj retro ljepotan nikoga nije ostavio ravnodušnim, pa smo svi vrlo pažljivo i s poštovanjem rukovali njime.

Učenici iz 2.g Luka i Vinko su nas upoznali s nastankom i trendovima u razvoju računalnih igrica. Martina i Marija su napravile plakat s logom Code Weeka - a, a pao je i dogovor o održavanju turnira u računalnim igricama.

U 3.g smo proučili TIOBE indeks da vidimo što se promijenilo u odnosu na prošlu godinu što se tiče važnosti pojedinih programskih jezika. Uz to smo se bavili i trendovima u programiranju u 2019. godini.

Kako nešto ne bi ostalo nedorečeno u nadolazećem periodu će biti održane i sljedeće radionice:

• 1.g - programiranju u Scratch-u
  • 1.a i 1.e - Blockly Games