Uživo iz Portugala

Autor: Administrator , 11. 10. 2019.

Dio učenika naše škole iz smjerova agroturistički tehničar i agrotehničar dobio je jedinstvenu priliku stručnu radnu praksu odraditi u vinarijama u Portugalu, u blizini Lisabona.

Zahvaljujući ERASMUS+ programu EU koji je usmjeren jačanju znanja i vještina te zapošljivosti, učenici će provesti 20 dana u portugalskim vinarijama i vinogradima gdje će učiti o plemenitoj vještini proizvodnje vina, od vinogradarstva do fermentacije, njege i finalizacije vina. Osim rada u vinarijama, bit će mjesta i za upoznavanje portugalskog načina života, povijesti, kulture i znamenitosti, jer su vikendima organizirani izleti na najzanimljivija mjesta u Portugalu.

Uzbuđenje je pri polasku bilo na vrhuncu, mnogima je ovo bio prvi let avionom i prvo dulje putovanje u životu. Ali, kad su učenici iz aviona ugledali obrise Lisabona, sreći nije bilo kraja.

Udobno smo se smjestili u hostelu u gradiću Montijo blizu Lisabona i već sutradan krenuli u prvi obilazak.

Ponedjeljak je bio prvi radni dan, predviđen za posjet srednjoj školi, koja nam je domaćin u Portugalu te prvi obilazak i dogovor s vinarijama.
Utorak je već bio normalni radni dan, a naši učenici su se odmah iskazali radnim entuzijazmom.

Ponešto od atmosfere možete vidjeti na slikama i video snimkama. Javljati ćemo se i dalje s novim prilozima.

Izvor: Vesna Režić Dereani, prof.