STRUČNI SKUP VODITELJA I SURADNIKA UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Administrator , 15. 5. 2019.

U petak 10.05.2019. voditelji i suradnici naše učeničke zadruge „Trišnja“ organizirali su u suradnji  s HUUZ-om, stručni skup za voditelje i suradnike učeničkih zadruga iz RH. Tema skupa bila je „ Ljekovito bilje“.

Naša škola ima prekrasan vrt ljekovitog i začinskog bilja koji pažljivo njeguje prof. Ranka Prnjak pa je seminar  započeo  igrokazom „PRIJEM KOD KRALJICE“.   U igrokazu su sudjelovali  učenici agroturističkih zanimanja,  1.e i 2.b, a kraljica je u ovom igrokazu bila Kadulja.

Nakon predstave, sudionici seminara imali su priliku kušati sok od kadulje, čaj od masline te „čips“ od kadulje.  Zatim je uslijedilo predavanje „Etno – botaničko istraživanje u Dalmaciji i samoniklo jestivo bilje“ koje je održala dr.sc. Marija Jug Dujaković.

Prof. Marijana Bjeliš održala je predavanje i radionicu „ Ljekovito bilje i pripravci“  gdje su sudionici seminara po vlastitom izboru izradili tinkture i macerate od ružmarina, kadulje,  lovora, majčine dušice, kalopera,  kantarion i dr.

Posljednju radionicu i predavanje pripremila je prof. Anđelka Prlić na temu „Magični neven – biljka koja čini čudo“ gdje smo se upoznali s ljekovitim svojstvima nevena i načinom pripremanja nevenove masti. Ugodno druženje nastavili smo na ručku gdje su naši gosti kušali gulaš s bobom i tortu od rogača, koje su pripremile vrijedne suradnice sekcije Tradicijska jela, koje moramo pohvaliti i zahvaliti im - Marija Rapanić, Miranda Mendeš, Ivana Lelas, Petrana Pupić, Ljilja Zulim i Ivančica Jakić.

Fotke možete pogledati klikom ovdje

Izvor: Ksenija Danilo, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »