12. Smotra „Dani E-medica 2019.“

Autor: Administrator , 12. 4. 2019.

12. Smotra „Dani E-medica 2019.“ u Termama Tuhelj od 04.-07. travnja 2019.

I mi smo tu!

Naša škola je  po prvi put sudjelovala na Smotri „Dani E-medica“ kao škola partner.

Smotra je godišnje okupljanje svih učenika i nastavnika koji su sudjelovali u radu na učeničkim projektima „E-medica“.
U četiri dana trajanja Smotre učenici su  koji kroz svoja izlaganja predstavili svoje škole i zajedničke projekte koje su odradili u prethodnoj školskoj godini.

Projekti su nastali su kroz suradnje dvije do pet različitih škola iz Hrvatske i inozemstva bazirani na zdravstvenim temama. Svake se godine na Smotri okupi oko 300 učenika i nastavnika.

Pored prezentacija učeničkih projekata, dio Smotre rezerviran je i za stručna predavanja za nastavnike, sportske aktivnosti, kvizove i zajednička druženja uz zabavu.

Važno je napomenuti kako nije sve u samoj Smotri. Projekti se provode cijelu godinu održavanjem učeničkih razmjena. Radi se dugo kako bi se na Smotri predstavio svaki projekt. Projekti su isključivo rad učenika, a mentori su tu samo za usmjeravanje i odobravanje.

U ovoj godini smo putovali dvaput u Zagreb, jednom u Zadar, a ugostili smo drage kolege iz Zagreba, Varaždina, Zadra i Splita u našim Kaštelima.

Ekipa iz naše škole: Ivana Zorotović, Ana Debeljak, Katarina Borić, Marlena Miše, Klara Jukić, Antonia Tadin, Mirjam Jukić, Marija Rapanić, Mirnada Mendeš, Mirko Tocilj, Mara Midžor, Pave Midžor s Legom i Petrana Pupić.

Projekti u kojima je naša škola bila škola partner sa medicinskim školama RH na ovogodišnjoj Smotri:

„Glifozat - zdravlje na kocki“ - Medinska škola Varaždin, Škola za medicinske sestre Mlinarska i Srednja škola Braća Radić Kaštel Štafilić - Nehaj

„Tradicija koja liječi" - Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar, Srednja škola Braća Radić Kaštel Štafilić - Nehaj i Zdravstvena škola Split

„Terapijski psi" - Škola za medicinske sestre Vrapče, Srednja škola Braća Radić Kaštel Štafilić - Nehaj i Medicinska škola Ante Kuzmanića Zadar

Zadnji dan Smotre se daju prijedlozi za projekte koji će se provoditi u idućoj godini. Već nam ih je nekoliko „upalo u oko“. Veselimo se 13. Smotri 2020.!

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji klikom ovdje i ovdje :-)

Izvor: Petrana Pupić, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »