Dan sigurnijeg interneta 2019.

Autor: Administrator , 5. 2. 2019.

Dan sigurnijeg interneta se obilježava svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca; ove godine 5. veljače,  a u obilježavanju sudjeluje više od 130 država svijeta.

Tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Centar za nestalu i zlostavljanu djecu u suradnji s Centrom za pružanje usluga u zajednici „Izvor“ Selce, Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije te Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, već petu godinu zaredom zajednički organizira aktivnosti i akcije s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali također i roditeljima.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je "Zajedno za bolji Internet.“

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu.

U promicanju boljeg interneta, naš zadatak je da ohrabrimo ljude da se uključe u što više dobrih prilika koje se nude na internetu, dok im u isto vrijeme dajemo informacije, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje s mogućim rizicima.
Učenici 1. i 2. razreda gimnazije i struke naše škole će biti uključeni u ovogodišnju kampanju.

Učenici 1. g razreda opće gimnazije su danas aktivno sudjelovali u nacionalnoj kampanji obradivši teme:
  • 10 pitanja o sigurnosti - KVIZ
  • 5 savjeta za sigurno korištenje interneta
  • Be cool @ school - letak
I na samom kraju smo pogledali inspirirajući video uradak  #lijepariječ te pronašli svoju lijepu riječ i nadamo se postavili dobre temelje za "bolji" internet.

Vijest je prenesena s: www.csi.hr

Izvor: Andrijana Skelić, prof.