Predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović primila delegacju Centro Agrotecnico Regional, naše prijateljske škole

Autor: Administrator , 17. 3. 2018.

Predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar Kitarović se prillikom posjeta Argentini susrela sa delegacijom Centro Agrotecnico Regional (CAR), Venado Tuerto, škole prijatelja naše škole

Svima je poznato da je predsjednica RH bila u posjetu dalekoj Argentini, da se susrela s argentinskim predsjednikom Mauriciom Macrijem, da je to bio susret koji  je trebao unaprijediti  gospodarsku suradnju dviju zemalja. Isto tako bio je to i susret s hrvatskim iseljenicima kojih je u Argentini preko 250.000.

Na svečanosti priređenoj dolasku naše predsjednice bila je međutim i mala delegacija jedne srednjoškolske ustanove u Argentini. Predstavnici te škole pozvani su na prijam jer su jedina škola u Argentini koja je uspostavila i održava međunarodnu suradnju i učeničku razmjenu sa srodnom školskom ustanovom u Hrvatskoj.

Ta škola je CAR (Centro Agrotecnico Regional), srednja škola iz grada Venado Tuerto, s kojom SŠ Braća Radić iz Kaštela održava suradnju od 2013. godine.

Tijekom sada već petogodišnje suradnje učenici iz Argentine bili su već dva puta u posjetu Hrvatskoj, dok su kaštelanski srednjoškolci u Argentini bili 2016. godine. Ponovni odlazak na učeničku razmjenu u Argentinu predviđen je za jesen ove godine.

Susret predsjednice  Kolinde Grabar Kitarović s ravnateljem škole Centro Agrotecnico Regional Mariom Huberom.

Predstavnici CAR-a Mario Huber (desno) i Jose Raul Ban (u drugom redu) s predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović