2. susreti vinara iz Nehaja

Autor: Administrator , 23. 2. 2017.

Prošla subota donijela je ponovo veselje i živost u učenički dom Srednje škole Braća Radić. Po drugi put su se okupili nekadašnji maturanti raznih generacija iz Nehaja kojima je vinarstvo postalo zanimanje.
U veseloj atmosferi visokog emocionalnog naboja susrele su se razne generacije, od onih još sviježih iz školskih klupa, pa do onih koji su proživjeli svoje srednjoškolske dane davnih šezdesetih.
Okupilo se šaroliko društvo s Korčule, Pelješca, Hvara, Vrgorca, Makarske i ostalih mjesta širom Dalmacije te susjedne nam Hercegovine . Svima njima zajedničko je jedno - ljubav prema vinovoj lozi i vinu s kojom su davnih dana došli u Nehaj i oplemenili je u životni poziv.Od prošle godine zajednička im je još jedna ljubav, ljubav prema susretu u učeničkom domu u kojem su proveli svoje srednjoškolske dane.

Susret vinara zamišljen je kao prigoda ne samo oživljavanja uspomena na srednjoškolske dane, već i izmjenjivanja iskustava među zaljubljenicima u svoju struku.

Službeni dio programa bio je sastavljen od tri dijela.
Prvi dio bila je prezentacija bivše učenice Mare Miošić „Berba u Kaliforniji 2015“ koja je svoju stručnu praksu provela u kalifornijskoj Napa Valley.
Slijedila je prezentacija nastavnika SŠ Braća Radić Mare Midžor, Mandice Vujina Rapić te Nikole Škarića o boravku učenika i nastavnika kaštelanske srednje škole u Argentini, u međunarodnoj učeničkoj razmjeni sa školom Centro Agrotecnico regional u gradu Venado Tuerto.
Treća je bila prezentacija najnovijeg proizvoda učeničke zadruge škole domaćina Trišnja – Likera od limuna koji je predstavila profesorica Marijana Bjeliš.
Da da bi tema limuna bila u potpunosti zaokružena pobrinula se profesorica Ksenija Danilo koja je  pripremila slastice od limuna..

Skup „nehajskih“ vinara svojim su dolaskom uljepšali kako gradonačelnik grada Kaštela, tako i predstavnici domaćih, kaštelanskih vinara te predstavnici ustanova i udruga s kojima SŠ Braća Radić surađuje.

Više klikom ovdje