Mjesec hrvatske knjige u izvedbi naših gimnazijalaca

Autor: Administrator , 15. 11. 2016.

Gimnazijaci su i ove godine obilježili Mjesec hrvatske knjige čiji je ovogodišnji moto bio "Čitam sto na sat" .

Prvo druženje upriličili smo 19. 10. u Odjelu Kaštel Novi GK Kaštela.
Prof. Hrgović predstavila je knjigu "Propuh, papuče, punica" Codyja McClaina Browna, književnika i profesora na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu, Amerikanca, splitskog zeta koji je prije nekoliko godina doselio u Hrvatsku i odlučio ostati.
Učenicima drugih i trećih razreda gimnazije potom su pročitni ulomci iz knjige nakon čega je uslijedio kviz. Troje najuspješnijih učenika: Pavle Milatić, Petra Ivančić i Ines Gajdek dobili su godišnji upis u GKK.
U drugom dijelu večeri učenici su čitali, svirali i pjevali pjesme ovogodišnjeg dobitnika Nobelove nagrade za književnost Boba Dylana.

Drugo događanje osmislilli smo pod motom "Veliki čitaju malima" pa su opet učenici drugih i trećih razreda bili u posjetu Dječjem vrtiću "Maslina" u Kaštel Štafiliću. Predškolcima su čitali pjesme Zvonimira Baloga i zapjevali one kojih se sjećaju iz svojih vrtićkih dana.
I vrtićani su "velike" raznježili i nasmijali nekim novim pjesmama, zapažanjima i komentarima.

I konačno, sve smo završili 12.11.16. odlaskom u Zagreb na Interliber.
Mada nas jee dočekao hladan Zagreb, ugodno smo se družili i donijeli kući pune torbe knjiga.
Vjerujemo da ćemo bar malo doprinijeti popravljanju one poražavajuće statistike o   broju kupljenih i pročitanih knjiga kod Hrvata.

Više klikom ovdje

Izvor: Radojka Hrgović, prof.