Ekspedicija Argentina - pustolovina se nastavlja

Autor: Administrator , 1. 11. 2016.

Učenici na praktičnoj nastavi u Centro Agritecnico Regional (Resultado de imagen para centro agrotecnico regional) i u posjeti centru CIAVT

Za vrijeme posjeta Školi u Venado Tuerto nema puno vremena za igru vec marljivo odrađujemo praktičnu nastavu.
Aktivnosti su vezane za poljoprivrednu, prehrambenu i naravno veterinarsku struku: od sjetve, vrtlarenja, hranjenja životinja, izrade sira, izrade niti svile, meda, vožnje traktora, jahanja konja, mužnje krava pa čak i sviranja klavira….

Jedno novo iskustvo, stjecanje vještina i znanja provedeno je u prijateljskom, ugodnom i nezaboravnom druženju koje će nam zauvjek ostati u sjećanju.

Posjet centru Ciavt

CIAVT je  tvrtka sa 50 godisnjim iskustvom koja se bavi proizvodnjom sjemena mliječnih i mesnih pasmina najkvalitetnijh goveda u cijelom svijetu.
Inace, ovaj dio Argentine, Pampas, izvrsno je podrucje za uzgoj goveda. Sjedište se nalazi u gradu Venado Tuerto (Santa Fe), u kojem se nalaze smještajne jedinice  s više od 120 goveda, karantena, centralni laboratorij i 50 hektara zemljista za proizvodnju hrane za bikove.
Uprava centra, dr. veterine i ostalo osoblje ljubazno su nas primili, detaljno objasnili postupak dobivanja sjemena, proveli kroz stočne depoe gdje smo vidjeli različite rase bikova teskih i do 1000kg.
Najinteresantniji dio centra je svakako bio laboratorij za mikrobioloski pregled sjemena te skladištenje u tekućem dusiku na -196 C, koje se u posebnim spremnicima transportira po cijeloj Americi.

Delegación Croatas - De Visita En La Ciudad Y La Radio 31 - 10 - 16

Izvor: Marija Rapanić, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »