Altamura 2016.

Autor: Administrator , 27. 4. 2016.

Međunarodna razmjena učenika u Altamuri posvećena SVJELOSTI

Od 15. do 22.04.2016. god. petero učenika (Ante Močić, Vedrana Bulić, Marija Gaćina, Barbara Radonja i Tea Škarica), trećih razreda naše škole u pratnji svojih nastavnika je boravilo u gostima kod učenika LICEO SCIENTIFICO e LINGUISTICO STATALE "FEDERICO II DI SVEVIA", Altamura u Italiji.
Tema ovogodišnje razmjene učenika je bila "Svjetlost".

Osim naših učenika na razmjeni su boravili i učenici iz Izraela, Mađarske i Njemačke, a učenici i nastavnici su bili smješteni kod obitelji.
U bogatom programu učenici i nastavnici su upoznati s kulturnim i povijesnim dobrima Apulije te sa bogatom gastronomskom ponudom toga pitomog kraja.

Učenici su također predstavili i svoje radove na temu Svjetlosti u vidu prezentacija, pjesme i plesa.
Naši učenici su vrlo uspješno napravili "Đir po Kaštelima" kroz igru svjetlosti te predstavili "Gospodara svjetlosti - Nikolu Teslu".

U 7-dnevnomn druženju, razvila su se mnoga prijateljstava, a obišli smo i vidjeli prekrasne gradove Bari, Gravinu, Altamuru, Taranto, Alberobello, Polignano, Materu i Trani.
Prisustvovali smo nizu radionica na temu svjetlosti, pogledali predstavu "The Light Maze" u Mercadante Theatre te nazočili prekrasnom koncertu mađarskoga učeničkog zbora u Crkvi sv. Nikole u Altamuri,...

Izuzetna srdačnost i gostoljubivost domaćina nas je zaista oduševila, rado ih očekujemo u uzvratnoj posjeti na jesen.

Koristimo prigodu da se zahvalimo:
Zvonimiru Barišinu&www.kastela.com&Tomislavu Kovačeviću&Benki Trošelj koji su nam dozvolili korištenje njihovih prekrasnih fotografija, profesoricama Silvani Parčini i Katiji Alerić  kao i krasnoj ekipi Katedre fizike sa FESB-a.

Više u našoj fotogaleriji

Priloženi dokumenti: