Državno natjecanje u sektoru PPV u disciplinama AGRO, FLORA, NUTRI-VITA, PEKAR i VETERINARSKI TEHNIČAR

Autor: Administrator , 26. 4. 2016.

U Poljoprivrednoj, prehrambenoj i veterinarskoj školi Stanka Ožanića u Zadaru, 21. i 22. travnja 2016. održalo se Državno natjecanje u sektoru poljoprivreda, prehrana, veterina i to u disciplinama: AGRO, FLORA, NUTRI-VITA, PEKAR i VETERINARSKI TEHNIČAR u organizaciji Ministarstva obrazovanja, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Cilj natjecanja je promovirati zanimanja u poljoprivrednoj, prehrambenoj i veterinarskoj struci; unapređivati i usavršavati strukovna zanimanja i vještine: razmijeniti iskustva, iskazati kreativnost učenika i nastavnika te predstaviti specifičnost različitih programa strukovnog obrazovanja i afirmirati darovite učenike.
Na natjecanju sudjelovali su i naši učenici u svim disciplinama (osim u disciplini Pekar). Čak tri nastavnika iz naše škole bili su članovi Državnog povjerenstva i to za disciplinu AGRO – Sandi Popović, dipl.ing,prof, za disciplinu NUTRI-VITA – Ružica Budimir, dipl.ing.prof.savjetnik i za disciplinu VETERINARSKI TEHNIČAR – Ela Radovan, dr.vet.met, prof.mentor, koji su vrijedno pratili i ocjenjivali vještine učenika na natjecanju.

Disciplina AGRO: učenik Antonio Šabić – mentorica Ksenija Danilo, dipl.ing.
Tema natjecanja: Vegetativno i generativno razmnožavanje aromatičnog mediteranskog bilja

Disciplina FLORA: učenica Josipa Matas – mentorica Mara Midžor, dipl.ing.
Tema natjecanja: Vjenčane dekoracije

Disciplina NUTRI-VITA: Učenica Adriana Giullia Agatić – mentorica Marija Rapanić, dipl.ing.
Tema natjecanja: Mlijeko i mliječni proizvodi

Disciplina VETERINARSKI TEHNIČAR: Učenica Josipa Škrapić – mentor Igor Bralić,dr.med.vet
Tema natjecanja: Mlijeko

Svim učenicima iskreno čestitamo na uspješnom Državnom natjecanju, jer samim sudjelovanjem na ovakvom natjecanju svrstali su se među najbolje učenike u Republici Hrvatskoj u svojem zanimanju.

Posebno čestitamo učenici Adriani, Tehničar nutricionist, na osvojenom drugom mjestu u disciplini Nutri-Vita.

Čestitke vrijednoj ekipi!!!

Izvor: Marija Rapanić, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2020/244