Obavijest - FLORA 2015.

Autor: Administrator , 1. 4. 2015.

Vremenik natjecanja  u natjecateljskoj disciplini FLORA

DRŽAVNO NATJECANJE U OBRAZOVNOM SEKTORU POLJOPRIVREDA, PREHRANA I VETERINA U ŠKOLSKOJ 2014./2015. GODINI U DISCIPLINI FLORA

VREMENIK NATJECANJA: 23. i 24. travnja 2015.
ŠKOLA DOMAĆIN DRŽAVNOG NATJECANJA: SREDNJA ŠKOLA BRAĆA RADIĆ KAŠTEL ŠTAFILIĆ-NEHAJ

ČLANOVI DRŽAVNOG POVJERENSTVA:

1. MARIJA KEZELE, prof. , predsjednica
  2. DRAGICA VRGOČ, dipl. ing., tajnica
  3. RAMONA FRANIĆ,prof.dr.sc., članica
  4. AMARILA MEKINDA, dipl. ing, članica
  5. VIŠNJA  SIKIRIĆ, dipl. ing., članica
  6. MARA MIDŽOR, dipl. ing.,članica
  7. KSENIJA DANILO, dipl. ing., članica

BROJ NATJECATELJA: 10
Natječu se učenici /ce  trećih razreda, zanimanja cvjećar
Područje: ARANŽIRANJE
Natjecanje se sastoji od pisane provjere stručno teorijskoga znanja i praktičnog zadatka.

• Pisana provjera stručno teorijskog znanja – test ima 25 zadataka, traje najviše 60 minuta, boduje se s 35 bodova
  • Praktični zadatak – traje najviše 200 minuta, boduje se sa 65 bodova.
  1. PISANA PROVJERA STRUČNO -TEORIJSKOG  ZNANJA
    Tema natjecanja: Aranžiranje stola
    Pitanja za pisanu provjeru stručno-teorijskog znanja sastavlja državno povjerenstvo i to iz  nastavnih predmeta Aranžiranje, Dendrološke vrste za aranžiranje i Cvjećarstvo
    Pitanja za Državno natjecanje temelje se na katalogu pitanja upućenom školama u 1. obavijesti.

2. PRAKTIČNI ZADATAK ZA DRŽAVNO  NATJECANJE

Tema za praktični zadatak : „PROLJEĆE U DALMACIJI“ (girlanda i aranžman kao ukras stola)

Praktični rad obuhvaća:

• Izradu stolne  girlande -  bez zadane dimenzije (osigurano uže dužine 130 cm, zelenilo, aranžerski alat, pomagala i ukrasni elementi)
  • Izradu stolnog aranžmana  (osigurana ukrasna posuda, zelenilo, rezano cvijeće, aranžerski alat, pomagala i ukrasni elementi)
  • Aranžiranje stola (osiguran prekrivač stola i ukrasni elementi)

Prezentaciju praktičnog rada

Vrijeme izrade: do 200 min uključujući i usmenu prezentaciju učenika.

Državno natjecanje ove godine uključit će dva nova elementa u vrednovanje praktičnog rada s potrebom  unapređenja natjecanja,jačanja komunikacijskih i poduzetničkih kompetencija učenika  u skladu s HKO.

1. Usmenu prezentaciju izrađenog praktičnog rada učenika u trajanju do 2 minute (učenici prezentiraju svoj uradak potencijalnom kupcu)
  2. Bodovanje praktičnog rada od strane mentora (svi mentori boduju sve radove).

LITERATURA:

1. Auguštin, D., Cvjećarstvo 2 (udžbenik za poljoprivredne škole)Školska knjiga d.d., Zagreb, 2001.
  2.  Auguštin, D., Aranžiranje 2 (udžbenik za poljoprivredne škole)Školska knjiga d.d., Zagreb, 2004.
  3. Vrdoljak,A. dipl.ing. i mr. Pagliarini N., Ruže,ukrasno grmlje i drveće (Gospodarski list, Zagreb, 2001.) preporučena literatura

Svim učenicima i njihovim mentorima želimo uspješnu pripremu za natjecanje.

Članovi Državnog povjerenstva

Izvor: Ksenija Danilo, prof.