Tvrtka TIM ZIP nagradila našeg pekara Altina

Autor: Administrator , 18. 6. 2021.

Naš učenik Altin još nije pravi pekar, no sigurni smo da će postati pravi i odlični pekar. Vrijedna donacija firme TIM ZIP će mu zasigurno pomoći u savladavanju tajni ovog zanimanja.

Nakon dužeg zatišja u našoj školi ponovo školujemo učenike u zanimanju pekar. Baš je lijepo i uvijek nas razveseli kad iz školskog praktikuma zamirišu netom pripremljeni pekarski proizvodi. Naši mladi (budući) pekari sve su vještiji i posvećeniji svojoj struci. Učenik Altin Qenaj (2. f) pod mentorstvom svoje nastavnice, dipl. ing. Valentine Veličković, ovog proljeća je sudjelovao na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola - Worldskills Croatia 2021.

Tvrtka TIM ZIP iz Zagreba je odlučila nagraditi našeg učenika svojim izuzetno kvalitetnim izdanjima iz područja pekarstva. Tvrtka je osnovana 1992. i osim sjedišta u Zagrebu ima  pet podružnica  širom Hrvatske. Glavna djelatnost su joj tehnologije za pekarstvo, slastičarstvo i konditorstvo.

Susret predstavnika TIM ZIP-a, gosp. Marka Lulića i gosp. Zorana Buljana, učenika Altina, ravnateljice škole i nastavnica u strukovnom programu prehrane dogovoren je za četvrtak, 17. lipnja 2021. U školskom parku pripremljena je velika košara sa slanim i slatkim pecivima koje su priredili sami učenici  te kaštelanske delicije koje je izradila Altinova razrednica, dipl. ing. Anđelka Prlić, prof. Djelatnici TIM ZIP-a uručili su Altinu komplet svojih izdanja, a i škola je dobila vrijednu i korisnu knjigu „Majstorstvo pečenja“ s prikazom receptura i tehnoloških procesa koja će nastavnicima i učenicima poslužiti u praktičnoj nastavi.

U ugodnom druženju naši nastavnici i ravnateljica su približili TIM ZIP-ovcima Program prehrane i obrazovni program za zanimanje pekar u našoj školi. Ujedno su saznali korisne informacije vezane uz poslovanje i djelatnosti tvrtke čije je sjedište Podružnice Jug u blizini Splita te će, sigurni smo, biti mogućnosti za daljnju suradnju.

Izvor: Mirna Luketin, stručni suradnik knjižničar

Fotografije: Marija Rapanić, prof. i Mirna Luketin