Uspjeh učenika SŠ Braća Radić na državnim natjecanjina

Autor: Administrator , 19. 6. 2024.

Dvije državne prvakinje, čak 23 učenika sudjelovala na državnim natjecanjima: sažetak rada SŠ Braća Radić u školskoj godini 2023./2024.

U prostorima SŠ Braća Radić održana je mala svečanost s velikim razlogom, dodijeljene su nagrade najuspješnijim učenicima, onima koji su sudjelovali na različitim natjecanjima na državnoj razini.

Učenici kaštelanske srednje škole plasirali su se ove godine, slično kao i ranijih godina, na državna natjecanja u svim obrazovnim segmentima. Tako su gimnazijalci bili zastupljeni na državnim natjecanjima iz filozofije i španjolskog jezika, struka na natjecanju Worldskills u disciplinama Cvjećarstvo, Veterina i Pekar, a sportaši na Državnom takmičenju uu odbojci, i to i cure i momci.

Zapažen je bio nastup ženske odbojkaške ekipe pod mentorstvom profesora Jurice Skelin na Državnom takmičenju u Poreču na kojem su kaštelanke osvojile treće mjesto i brončanu medalju u vrlo teškoj konkurenciji. I muška ekipa koju je vodila profesorica Ksenija Mustapić sudjelovala je na istom natjecanju, no nije uspjela ponoviti uspjeh od prošle godine kada je osvojila prvo mjesto.

Učenik opće gimnazije Marko Vukić sa svojom mentoricom profesoricom Anitom Klarić sudjelovao je u Crikvenici na natjecanju iz filozofije i osvojio peto mjesto.

U Vodicama je održano Državno natjecanje iz poznavanja španjolskog jezika na kojem je učenica jezične gimnazije Dora Bavčević pod vođenjem profesorice Eve Raspudić nadmašila sve svoje suparnike i ostvarila najbolji rezultat te osvojila prvo mjesto te nagradno putovanje u španjolski grad Salamncu.

U strukovnom dijelu kaštelansku školu na državnom natjecanju Worldskills zastupali su učenici u svim trima obrazovnim sektorima: u poljoprivredi u disciplini Cvjećar sudjelovala je učenica Vesna Abigail Babarović sa svojom mentoricom profesoricom Marom Midžor, u disciplini Veterina ne natjecanju najviše razine sudjelovao je Duje Budić uz pratnju mentorice Fani Živković Bralić, a najsjajnije odličje dobila je Marija Gnječ uz mentorstvo profesorice Valentine Veličković i postala najbolja pekarica u Hrvatskoj.

Na malom druženju koje je organizirano u čast navedenih učenika i mentora ravnateljica Marija Kezele naglasila je da su ovakvi trenutci na ponos čitavoj školi, da je divno vidjeti da je škola u svim područjima dio najboljih u državi, da se za njezine učenike i nastavnike čuje diljem naše zemlje. Iako je  broj učenika po programima malen,  škola  ima zapažene rezultate, to uspjeh čini većim. U svakom obrazovnom programu kaštelanska škola ima u najboljem slučaju  jedan razredni odjel, često samo dio razrednog odjela i od tako malog broja učenika nastavnici uspijevaju izvuči ono najbolje i pripremiti ih za zahtjevna natjecanja i ostvariti velike rezultate.

Izvor: ravnateljica: Marija Kezele, prof.

« Srpanj 2024 »