Nagrada „Luka Ritz“

Autor: Administrator , 14. 6. 2020.

Dodijeljene Godišnje nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja

Svi ste čuli za Luku Ritza. Mladića, srednjoškolca na pragu života kojeg su huligani na smrt pretukli. Luka je imao 18 godina, završavao je grafičku školu. Svirao je u rock bandu. Poput ostalih svojih vršnjaka i poput svih vas koji čitate ove redove imao je snove i nade. Želio je biti novinar. Vjerovao je da je vrijeme na njegovoj strani.

No, Luki je budućnost nasilno oduzeta. U spomen na njega, i na sve ostale djevojke i mladiće žrtve nasilja, krajem rujna 2008. godine je uspostavljanja godišnja nagrada Luka Ritz za promicanje tolerancije i škole bez nasilja.

Dobitnici Godišnje nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja u školskoj godini 2019./2020. su:

• u kategoriji osnovnih škola: Dorotea Horvat, učenica 8.d razreda Osnovne škole kralja Tomislava, Našice
  • u kategoriji srednjih škola: Luka Prce, učenik 4.b razreda Gimnazije Vukovar, Vukovar.

Nagrada se sastoji se od skulpture, posebnog priznanja u obliku povelje i jednogodišnje stipendije u iznosu od 1.000,00 kn mjesečno za jednu učenicu/učenika osnovne škole i jednu učenicu/učenika srednje škole. Škola koju pohađa učenik, dobitnik Godišnje nagrade, također dobiva posebno priznanje.

Posebna priznanja za školsku godinu 2019./2020. dodijeljena su:

• Mariji Brkić, učenici 4.d razreda Osnovne škole Krune Krstića - Područna škola Ploče
  • Barbari Ružičić, učenici 8.b razreda Osnovne škola „Mladost“, Jakšić
  • Tinu Pribaniću, učeniku 2.c razreda Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka
  • Mihaelu Kuzmičiću, učeniku 4.b razreda Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju, Zagreb.

Nagrade i posebna priznanja dobitnicima uručile se ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak i predsjednica Povjerenstva za dodjelu Nagrade „Luka Ritz“ gđa Suzana Ritz.

Vijest je prenesena s www.mzo.gov.hr

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »