Projekt RMPPI

Autor: Administrator , 19. 7. 2020.

U ponedjeljak, 13.07.2020. na FESBU održana završna konferencija projekta RMPPI

U ponedjeljak 13.07.2020. je na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu održana završna konferencija projekta ''Sustainable cross-border Renewable Micro Power Plant initiative (RMPPI)'', sufinanciranog od strane Europske unije kroz program Interreg – IPA CBC sredstvima EFRR i IPA II fondova,
Konferenciju je organizirao Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u sklopu projekta RMPPI, a provodi se u partnerstvu s Društvom za oblikovanje održivog razvoja iz Zagreba i INTERA Tehnološkim Parkom iz Mostara.

Na konferenciji su predstavljene provedene aktivnosti i ostvareni rezultati u okviru projekta, s osvrtom na tehnička razvojna rješenja u području malih obnovljivih izvora energije.
Cilj konferencije je upoznati predstavnike javnog, obrazovnog i gospodarskog sektora, stručnu i širu javnost te predstavnike medija s postignutim rezultatima i ishodima projekta.

Program konferencije:

• Predstavljanje projekta Prekogranična suradnja za obnovljive izvore energije - RMPPI
  • Predstavljanje srodnih projekata Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje
  • Radionica „Pravni i gospodarski okvir razvoja malih obnovljivih izvora energije - barijere i preporuke"

​Konferenciji su "ispred" SŠ Braća Radić, Kaštel Štafilić - Nehaj nazočile profesorice Ivana Tomaš i Andrijana Skelić.

Izvor: Andrijana Skelić, prof.

« Kolovoz 2020 »