Obraćanje ravnateljice

Autor: Administrator , 17. 3. 2020.

Zbog situacije uzrokovane korona virusom nalazimo se u posebnom načinu rada, nastavi na daljinu.

Dragi učenici,

Iako ste kod kuće, vaše učeničke obveze ne prestaju.

Vaši nastavnici  pripremaju se za virtualno izvođenje nastave, a u srijedu počinjemo s radom.

Vaša obveza je ulogirati se u sustav Office 365. Kao što ste primijetili pri tome se javljaju određene tehničke poteškoće. Molimo vas da budete strpljivi i pokušavate dok ne uspijete.

Od srijede 18. ožujka on line nastava održavat će se prema dosadašnjem rasporedu sati. Upute ćete dobivati od razrednika i nastavnika u virtualnoj učionici, a u slučaju da ona ne funkcionira putem Whatsapp komunikacije.

Praktična nastava odvijat će se na isti način, a upute ćete dobiti od voditelja praktične nastave.

Vaša neaktivnost u virtualnoj učionici vidljiva je predmetnim nastavnicima i evidentirat će se kao izostanak s nastave u e-dnevniku, jednako kao i praćenje izvršavanja zadataka koje se bilježe u bilješkama za pojedine predmete.

Ukoliko iz bilo kojeg razloga niste u mogućnosti pratiti nastavu, vaši roditelji dužni su  opravdati vaš izostanak  na uobičajeni način. Maturanti  mogu pratiti i nastavu na Sportskoj televiziji.

Molimo vas  za  primjereno ponašanje u virtualnom okruženju u kojem vrijede pravila poštivanja i uvažavanja kao i u stvarnoj učionici. Za neprimjerene oblike ponašanja vrijede odredbe Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera.

Ujedno molimo i roditelje da potiču svoju djecu na rad u izvanrednim okolnostima i na taj način pomognu prvenstveno njima, a isto tako i nama da ispunimo ovu novu zahtjevnu zadaću.

U ime nastavnika SŠ Braća Radić

Ravnateljica: Marija Kezele