Hortikulturna sekcija

U Dugom Ratu, 3.05.2016.

Nastvak suradnje UZ Trišnja i UZ Lavanda i ružmarin

3. svibnja 2017., su učenici  7. i 8.  razreda  OŠ Jesenice u Dugom Ratu i njihove nastavnice iz biologije i vjeronauka, te učenici naše škole proveli zajedničku radnu akciju uređenja vrta.

U okruženju škole OŠ "Jesenice"- Dugi Rat postoji omanji vrt koji je inače edukativni prostor a mi smo ga  nadosadili sadnicama lavane i ružmarina.

Izradili smo dva manja kamenjara u koje su zasađeni sukulenti i prkosi, estetski uredili Yucca-u, te im dali razne savjete o održavanju vrta.

Voditelj sekcije: Nikola Škarić, mag. ing. agr.

U Kaštel Štafiliću, 22.11.2016.

Vertikalim vrtlarenjem ususret blagdanima i samorazvoju

Vertikalni vrtovi doprinose energetskoj efikasnosti jer djeluju rashlađujuće ljeti i poboljšavaju kvalitetu zraka.
Visina vrta može varirati od ogromne (zidovi nebodera) do vrlo male (unutrašnjost stana). Uz pažljivo planiranje svih detalja, mogu se izbjeći mane i uživati u pogodnostima koje daju takvi vrtovi.

Upravo je to bila i misao vodilja našim učenicama usmjerenja pomoćni cvjećar i poljoprivredni tehničar – fitofarmaceut, koje su ujedno i članice hortikulturne sekcije UZ Trišnja.

Biljni materijal:

• Sedum rubrotinctum - žednjak
  • Sedum sieboldii - žednjak
  • Gratopetalum paraguayense – kameni cvijet
  • Sempervivum tectorum – čuvarkuća
  • Sedum palmeri – sedum
  • Echeveria hookeri – eševerija

Voditelj sekcije: Nikola Škarić, mag. ing. agr.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Rujan 2017 »