> Nastava  > Natjecanja  > Nutri-Vita
Nutri-Vita 2013. - 2018.

Nutri - Vita 2013.

Autor: Administrator , 23. 4. 2013.

Ana Gelo, IV.e pobjednica ovogodišnje Nutri - vite!!!

Osmo Državno natjecanje u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina, održano je u Slavonskom Brodu 18. i 19. travnja 2013.

Škola domaćin bila je Srednja škola „Antun Matija Reljković“ iz Slavonskog Broda.
Iz naše škole na državnom natjecanju u disciplini  Nutri – vita sudjelovala jeAna Gelo iz IV.e razreda, zanimanja tehničar nutricionist koja je osvojilaprvo mjesto.
Tema natjecanja ovogodišnje Nutri – vite bila je: „ Žitarice, mlinski i pekarski proizvodi“.
Učenicu za natjecanje pripremala je mentorica Marija Rapanić, dipl.ing.

Čestitamo Ani na osvojenoj zlatnoj medalji!

Tema:  žitarice, mlinski i pekarski  proizvodi

Školsko natjecanje : 28. siječnja 2013.
Državno natjecanje:  18. i 19. travnja 2013. u Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod

POPIS MENTORA I UČENIKA  4. E RAZREDA  ZANIMANJA TEHNIČAR NUTRICIONIST I PREHRAMBENI TEHNIČAR

MENTORI:

UČENICI:

1. Marija Rapanić, dipl. ing. prof. mentor

• Valentina Barbarić
  • Ana Gelo
  • Martina Biskupović
  • Martina Marković

2. Anđelka Prlić, dipl. ing.

• Božena Alajbeg
  • Hrvoje Ćuk,
  • Marina Tišma
  • Dajana Kafadar

3. Zdravka Đapić Vučemilović, dipl. ing.

• Marin Milan
  • Marina Gujić
  • Ana Milat
  • Luciana Brkljačić

Organizator Školskog natjecanja i  član Državnog povjerenstva:
Ružica Budimir, dipl. ing., prof. savjetnik

*********************************************************************

Nutri - Vita 2012.

OBAVIJEST 6

Proglašeni pobjednici NUTRI-VITE

1. Ana Fotez , Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin

2. Igor Zakanji, Prehrambeno tehnološka škola Zagreb

3. Petra Vrkić, Poljoprivredno, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića Zadar

Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima natjecanja !!!

Autor: Administrator , 4. 5. 2012. 15:31

OBAVIJEST 5

U prilogu je program po kojem će se odvijati VII. državno natjecaje u disciplini NUTRI-VITA.

Kaštel Štafilić, 24.04.2012.

OBAVIJEST 4

Popis učenika i mentora koji su pozvani na Državno natjecanje  u disciplini  Nutri-vita  koje će se održati 3. i 4. svibnja 2012 je u prilogu.

Kaštel Štafilić, 19.02.2012.

Sedmo Školsko natjecanje učenika zanimanja tehničar nutricionist u disciplini Nutri-vita održano je 27. siječnja 2012.godine.
Natjecalo se jedanaest učenica iz 4e razreda.

Tema natjecanja  je Osnove tehnologije i analize vina.
Praktični zadatak bio je određivanje ukupnih kiselina u bijelim vinima gdje se moglo ostvariti maksimalno 65 bodova.
Analizirana su dva uzorka školskog vina Nehajsko bijelo iz 2006.i Nehajsko bijelo iz 2009. godine.
Ukupne kiseline u oba uzorka su u zakonskom intervalu .
Nakon praktičnog dijela učenice su pristupile rješavanje teorijskog testa koji nosi maksimalno 35 bodova.

Nakon ispravka i bodovanja praktičnog i teorijskog dijela natjecanja podatci su uneseni u računalni sustav Vetis .
Postignuća učenica su obrađena i rangirana te je izišla konačna lista.
Najniži broj bodova je 61, a najviše bodova ostvarila je učenica LORNA NIKOLIĆ ukupno 94.
te je pozvana na Državno natjecanje koje će se održati u našoj školi 3. i 4. svibnja 2012.

Natjecanje je proteklo u ugodnoj atmosferi za koju su zaslužni učenici, mentori i članovi  povjerenstva.

Svim učenicama čestitamo na postignutim rezultatima, a našoj Lorni želimo što bolji plasman na Državnom natjecanju !

Ružica Budimir, dipl. ing.
Kaštel Štafilić,30.01.2012.

OBAVIJEST 3

TEMA : OSNOVE TEHNOLOGIJE I ANALIZE VINA

Pribor i reagensi potrebni za pripremu Školskog natjecanja:

Uzorak: 2 uzorka bijelog vina različite vrste i kvalitete

Pribor :
električno kuhalo, stakleni štapić, stalak za biretu, mufa, klema, bireta od 50 cm3,pipete od 10 cm3 i 1 cm3, menzura od 50 cm3, 4 Erlenmeyer tikvice od 200 ili 300 cm3, čaša, ljevak, bijeli list papira

Reagensi :
Standardizirana otopina NaOH množinske koncentracije c(NaOH) = 0,1 mol/dm3

Indikator fenolftalein, w(fenolftaleina) = 1 %
Destilirana voda

Predsjednik Državnog povjerenstva
mr.sc.Petar Vrbanić

NAPOMENA I PODSJETNIK:
Predprijave učenika i mentora u VETIS izvršiti do 19. siječnja 2012.

Sve obavijesti vezane uz natjecanje objavljene na web stranici Škole domaćina:
e-mail za natjecanje je :
nutri-vita@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr

Kaštel Štafilić,12.01.2012.

OBAVIJEST 2

Molimo škole čiji će se  učenici natjecati u Disciplini Nutri-vita da IZVRŠE PREDPRIJAVU učenika i mentora u informacijski sustav Vetis do 19. siječnja 2012.

mr.sc.Petar Vrbanić, predsjednik Državnog povjerenstva i

Ružica Budimir, dipl. ing.,član Državnog povjerenstva

Kaštel Štafilić, 8.01.2012.

NATJECANJE UČENIKA U DICIPLINI NUTRI-VITA
ZA ZANIMANJA PREHRAMBENI TEHNIČAR I TEHNIČAR NUTRICIONIST

Srednja škola “Braća Radić “Kaštel Štafilić- Nehaj  u šk.god. 2011./2012.  izabrana je za školu domaćina Državnog natjecanja učenika u diciplini Nutri-vita za zanimanja prehrambeni tehničar i tehničar nutricionist.

• Školska natjecanja održat će se 27. siječnja 2012. godine.

• Državno natjecanje  održat će se 3. i 4. svibnja 2012. godine.

• Za ovogodišnje Državno natjecanje u disciplini Nutri-vita kvota je 10 učenika.

• U disciplini Nutri-vita natječu se učenici četvrtih razreda  zanimanja prehrambeni tehničar i tehničar nutricionist.

• Tema ovogodišnjeg natjecanja u disciplini Nutri-vita je: „OSNOVE TEHNOLOGIJE I ANALIZE  VINA“

• Prijave učenika za  Školsko  natjecanje s kojeg učenici izravno idu na Državno natjecanje provode  se isključivo kroz informacijski  sustav „Vetis“ Agencije za  strukovno obrazovanje.

​Komunikacija za ovo natjecanje će se odvijati preko slijedeće e-mail adrese: nutri-vita@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr

Svi detalji u prilogu

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23