UZ TRIŠNJA NA SAJMU U MOSTARU

Autor: Administrator , 18. 4. 2019.

U sklopu implementacije projekta "Bolji pristup rastu: klasteri i konkurentnost - umrežavanje u jadranskoj regiji" - BACAR, partneri u implementaciji projekta iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske organizirali su sudjelovanje članica prekograničnih mreža klastera turizma, lokalne hrane i kreativne industrije na Međunarodnom gospodarskom sajmu u Mostaru od 9. do 13. travnja.

Partneri u implementaciji projekta su pripremili program događaja tijekom svih pet dana izlaganja na Sajmu, a za posjetitelje pripremljena je i nagradna igra sa bogatim fondom nagrada. Pored toga, na štandu su organizirane i radionice, prezentacije, degustacije domaćih specijaliteta kao i aktivnosti namijenjene djeci. Tako su se u sklopu programa brojnim posjetiteljima predstavili kaštelanski vinari koje su na sajmu zastupali Vlado i Blanka Perišin, Vinska kočija Kaštela, Poljičko imanje – agroturizam, Turistička zajednica grada Kaštela, OPG Marijana Vidić, Libor d.o.o., Obrt za proizvodnju glazbenih instrumenata KIRA, Lovestock festival – Kaštela grad ljubavi, Grafički dizajn i marketing Split te članovi klastera Zora, SŠ Braća Radić, KUD Ante Zaninović, turistička agencija Eridan, udruga Sv. Jeronim, Portal grada Kaštela te udruga maslinara Mastrinka.

Naša škola se na sajmu predstavila sa proizvodima UZ Trišnja. Uz već tradicionalne ušećerene bajame, arancine, pandulete i marmeladu od naranče predstavili smo novi proizvod SLATKI  KUMKVAT po receptu naših prijatelja iz Argentine. Posjetitelji su oduševljeno probali sve delicije a Kinezi su nam za kumkvat rekli da je to ZLATNA NARANČA. Na našem štandu su se dosta zadržali studenti Ekonomskog fakulteta MOSTAR koji su imali zadatak obraditi gastro ponudu sajma. Prelistali su album naše zadruge i pohvalili sve aktivnosti. Probali su sve naše proizvode, dobili informaciju o njima kao i  ostalim dalmatinskim proizvodima˙(crljenku, soparniku..)

Sve je bilo odlično organizirano. Drago nam je da smo bili prisutni i uspješno promovirali našu školu.

Inače, na 22. Međunarodnom sajmu u Mostaru ove se godine predstavilo 750 izlagača iz 30 zemalja, a zemlja partner bila je Kina.

Anđelka Prlić, dipl. ing. preh. teh,
Voditelj sekcije tradicijska jela UZ Trišnja