Europski tjedan programiranja

Autor: Andrijana Skelić, 18. 10. 2018.

Učenici naše škole se već tradicionalno, po šesti put pridružuju Europe Code Week-u

Europski tjedan programiranja je inicijativa EU, kojom se programiranje želi približiti svima. Ova inicijativa potiče ljude da programiraju te se tako pripreme za izazove tehnologija i vremena u kojemu živimo.

U našoj školi će CodeWeek ove godine biti posvećen sljedećim temama:

• 1.g - programiranju u Scratch-u
  • 1.e -  Blockly Games
  • 2.a i 4.g - Enkripcijia
  • 2.e - Enkripcija
  • 2.g - Enkripcija i Programiranju u Pythonu

Za učenike 2.a i 4.g razreda je organizirana radionica na kojoj su se bavili problemom sigurnosti podataka. Upoznali su se s načinima zaštite podataka, enkripcijom, kriptoanalizom i alatima za enkriptiranje podataka...

Učenici  su  izradili vlastite ključeve te "razbili" Cezara. Vigenere je opravdao svoj status teške šifre, ali do sljedećeg sata sam sigurna da će i on biti  dešifriran.

1.e nutricionista - Blockly Games

2.e prehrambeni tehničari - Enkripcija

Naše umjetničko - kreativne snage

Karla, Ana, Marina i Mirela, 2.a

Nacrtale: Ena i Anamarija, 4.g

Radionicama je bilo obuhvaćeno 106 učenika, zagrebali smo vrh ledenog brijega no iz ovogodišnjeg ciklusa nas još čekaju radionice iz Pythona i robotike koje će biti održane prema nastavnom planu i programu.

Fotografije možete vidjeti klikom ovdje , a više o Tjednu programiranja: Europe Code Week