Projekt EDIT ICT Županija

Autor: Andrijana Skelić, 29. 6. 2018.

Danas, 29.06.2018. na svečanom zatvaranju I. faze pilot projekta EDIT dodijeljene nagrade timovima koji su isprogramirali najbolje web stranice

Svečana dodjela je upriličena u  Dvorani županije u Domu za stare i nemoćne na Zenti a prisustvovali su joj brojni uzvanici na čelu sa županom Splitsko-dalmatinske županije gospodinom Blaženkom Bobanom.
Nakon prigodne svečanosti župan Splitsko-dalmatinske županije gospodin Blaženko Bobana je nagrađenim timovima i njihovim mentorima uručio nagrade.

Nagrađeni timovi u kategoriji osnovnih škola:

1. OŠ Stjepana Radića, Imotski (učenici: Laura Rebić i Grgo Vujčić, 8. razred, mentor: Zoran Gabelica, prof.)
  2. OŠ Majstora Radovana, Trogir (učenici: Lovre Lovrić i  Tibor Martinović, 7. razred, mentor: Ana Marija Sačer, prof.)
  3. OŠ "Žnjan-Pazdigrad", Split (učenici: Roko Smuđa i Petar Mandić, 7. razred, mentor: Nataša Zvonar, prof.)
    OŠ "Split 3" (učenici: Ivana Oreb, Mirta Paleško i Iva Raos, 8.razred, mentor: Mila Ozretić, prof.)

Nagrađeni timovi u kategoriji srednjih škola:

1. III. gimnazija, Split
    Tim1 (učenici: Antonio Nikolić, Nino Borović i Gordan Milovac, 1. razred, mentor: Ante Bartulović, prof.)
    Tim2 (učenici: Kristina Mustapić i Ivana Govorušić, 2. razred, mentor: Ana Oreb, prof.)
  2. SŠ Braća Radić, Kaštel Štafilić-Nehaj (učenici: Lucija Gelo, Jelena Duvnjak i Irena Varnica, 2. razred jezične gimnazije, mentor: Andrijana Skelić, prof.)
  3. Gimnazija dr. Mate Ujevića, Imotski (učenici: Antica Nikolić, Petra Čelan i Mirna Bušić, 1.razred, mentor: Ivan Milardović, prof.)

U ime učenika o projektu je govorio i prigodno se zahvalio učenik Antonio Nikolić, a ispred mentora profesor Zoran Gabelica.

Projekt je proveden u ukupno 17 škola (osam osnovnih i  devet srednjih) na području Splitsko-dalmatinske županije, educirano je 30 nastavnika.

Tromjesečnu obuku je pohađalo 480 učenika koji su savladali osnove programiranja web stranica, odnosno HTML, CSS i JavaScript te na koncu iskodirali svoju vlastitu web stranicu.

Ponosni smo na naše učenice i njihov uspjeh te sa zadovoljstvom konstatiramo da se projekt nastavlja i iduće godine. Učenicima se pruža mogućnost da osvijeste svoje interese i nadograde svoja znanja na ovom izuzetno perspektivnom, kreativnom i zanimljivom području.

Više u našoj fotogaleriji