VIII. susret djece i učenika ČAkavaca

Autor: Administrator , 21. 5. 2018.

Susret djece i učenika ČAkavaca održan je u Gradskom kazalištu lutaka Split 18. svibnja 2018.

Naša škola imala je svog predstavnika, Mateja Katunarića, učenika 4. a razreda, koji je nastupio recitacijom Dalmatino povišću pritrujena.

Glavni cilj ovakvih susreta je ljubav i njegovanje hrvatske dijalektalne riječi i običaja.

Sudjelovala su djeca i učenici svih dobnih uzrasta; vrtićka djeca, učenici osnovnih i srednjih škola.

Poseban gost bio je Milan Lakoš, hvarski profesor, glumac i slikar.

Ugodna i vesela atmosfera uz obilje pjesme, glume i plesa obilježili su i ovaj susret prožet ljubavlju prema jaziku Marka Marulića.

Veliki odaziv djece i učenika daje nam sigurnost da je ljubav prema dijalektalnom govoru neupitna. Također, potiče nas na što više ovakvih druženja koja doprinose zdravom i pozitivnom odrastanju djece te razvoju njihovih kreativnih sposobnosti.

Nadamo se da će nas naš Matej i dalje oduševljavati svojim nastupima gdje dolaze do izražaja njegove umjetničke sposobnosti. Mi mu želimo mnogo sreće i uspjeha u daljnjem školovanju jer kao maturant odlazi „svojom plavcom u nova mora“. Zahvaljujemo mu na ugodnim druženjima!

Ča je život vengo fantazija…