SVEČANOST POTPISIVANJA I URUČIVANJA UGOVORA ZA NAŠ EU PROJEKT „Revitalizacija vinogradarstva Splitsko-dalmatinske županije“

Autor: Administrator , 3. 5. 2018.

U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta, 25. siječnja 2018. godine, održano je svečano uručivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava iz natječaja Podrška obrazovanju odraslih polaznika uključivanjem u prioritetne programe obrazovanja, usmjerene unapređenju vještina i kompetencija polaznika u svrhu povećanja zapošljivosti iz Europskog socijalnog fonda (ESF), Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.- 2020.

Riječ je o ugovorima ukupne vrijednosti 30.039.000,00 kuna, kojima je cilj povećanje uključivanja odraslih osoba u obrazovanje za zapošljavanje te da im se omogući stjecanje prve kvalifikacije i/ili stjecanje više razine kvalifikacije te prekvalifikacije kako bi se povećala razina znanja, vještina i kompetencija odraslih osoba i njihova konkurentnost na tržištu rada.
Svečanoj dodjeli ugovora nazočila je ravnateljica naše škole Marija Kezele kao predstavnik nositelja školskog projekta „Revitalizacija vinogradarstva Splitsko-dalmatinske županije.

Informacije o projektu Revitalizacija vinogradarstva

Splitsko-dalmatinske županije

Dana 25. siječnja 2018. započela je službena implementacija projekta Revitalizacija vinogradarstva Splitsko-dalmatinske županije za koji je Srednja škola Braća Radić, Kaštela u partnerstvu s Javna ustanova RERA S.D. dobila bespovratnu potporu iz Europskog socijalnog fonda u okviru javnog poziva Podrška obrazovanju odraslih polaznika uključivanjem u prioritetne programe obrazovanja, usmjerene unapređenju vještina i kompetencija polaznika u svrhu povećanja zapošljivosti.
Projekt će u trajanju od 24 mjeseca doprinijet će se dugoročnom unaprjeđenju obrazovanja odraslih na području Splitsko-dalmatinske županije. U projektu će sudjelovati 48 dugotrajno nezaposlenih osoba starijih od 34 g. Projektom će se podignuti razina svijesti o važnosti cjeloživotnog obrazovanja, stvoriti idealni uvjeti za suvremenu nastavu odraslih uz korištenje digitalnog sadržaja, praktičnu nastavu u eksperimentalnom vinogradu i specijalizirane edukacije. Time će se ciljano djelovati na stvaranje idealnih uvjeta za zapošljavanje i samozapošljavanje kandidata po završetku programa.
Nastavnici Srednje škole Braća Radić provođenjem ovoga projekta steći će dodatna iskustva u andragogiji surađujući s vanjskim predavačima i sudjelujući u internoj evaluaciji polaznika.
Projektom je predviđena i kampanja putem koje će se podići svijest o koristi obrazovanja odraslih, kako za pojedince, tako i za društvo, što je jedan od najvažnijih održivih pokazatelja ovoga projekta.
Projektom je stvoreno partnerstvo s Javnom ustanovom RERA S.D. za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije (RERA) kako bi se tokom projekta a i u narednim godinama lakše organizirale skupine polaznika za programe obrazovanja odraslih, jer RERA intenzivno komunicira sa svim jedinicama lokalne samouprave i LAG-ovima na području Splitsko-dalmatinske županije.
Sve novosti o projektu redovito će se objavljivati na web-stranici Srednja škola Braća Radić, Kaštela.

• Naziv projekta: Revitalizacija vinogradarstva Splitsko-dalmatinske županije
  • Prijavitelj projekta: Srednja škola Braća Radić, Kaštela
  • Partner projekta: Javna ustanova RERA S.D. za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije
  • Lokacija projekta: Grad Kaštela, Splitsko-dalmatinska županija
  • Financijska vrijednost projekta: 1.189.188,40 kuna
  • Bespovratna sredstva Europske unije:  1.071.105,43 kuna, 90,07 %
  • Vrijeme trajanja projekta: 25.1.2018. do 24.1.2020.
  • Kontakt-osoba: Marija Kezele, ravnateljica

Poziv: Podrška obrazovanju odraslih polaznika uključivanjem u prioritetne programe obrazovanja, usmjerene unapređenju vještina i kompetencija polaznika u svrhu povećanja zapošljivosti
Fond: Europski socijalni fond, financijsko razdoblje 2014.-2020.

Za više informacija o EU fondovima posjetite stranice:
 www.strukturnifondovi.hr
www.esf.hr

Sadržaj ovog emitiranog materijala isključiva je odgovornost Srednje škole Braća Radić.

Izvor: Ravnateljica: Marija Kezele, prof.