O udžbenicima

Autor: Administrator , 26. 8. 2009.

Za sve vas koji nas zovete ili dolazite i pitate možete li dobiti koji školski udžbenik dajemo sljedeće informacije:

Školska knjižnica nema obvezu kupovanja i davanja na posudbu školske udžbenike budući da udžbenik, po pravilima struke, ne spada u knjižni fond već u „potrošni materijal“.

Poneki naslov, pristigao donacijom izdavača ili nastavnika ili zaslugom učenika ipak se može naći u zbirci udžbenika naše školske knjižnice i njega posuđujemo na kraće vrijeme u određenim situacijama (novopristiglom učeniku u tijeku školske godine, za dopunsko učenje, izradu referata, ponavljanje gradiva za maturalne ispite, nastavniku za pripreme za nastavu…).

Na kraju svake školske godine pozivamo učenike da nam ostave svoje udžbenike, ako ih ne planiraju sačuvati. Tako smo i u prošloj šk. god. uputili poziv na koji se, u posljednjem tjednu nastave, odazvala nekolicina učenika prvih i drugih strukovnih razreda.

Zahvaljujući tim učenicima imali smo jednu malu zalihu knjiga koju smo i podijelili.

Žao nam je što ne možemo pomoći svima koji to traže, a dosta je poziva i za strukovne programe, kao i za program opće gimnazije.

Upućujemo učenike da pokušaju udžbenike potražiti kod starijih generacija jer škola ne raspolaže viškovima koje bi im mogla dati na uporabu.

Izvor: Mirna Luketin, dipl. knjiž.