Izraelska veleposlanica u Hrvatskoj Zine Kalay Kleitman posjetila našu Školu te pustila u rad moderni sustav za navodnjavanje

Autor: Administrator , 22. 3. 2018.

Na Svjetski dan voda, 22. ožujka 2018., u Srednjoj školi Braća Radić u Štafiliću – Nehaju u prisutstvu izraelske veleposlanice u Republici Hrvatskoj, gospođe Zine Kalay Kleitman i drugih uvaženih gostiju te djelatnika i učenika škole, svečano je pušten u rad novi sustav navodnjavanja pristigao donacijom izraelske firme Netafim.

U četvrtak, 22. ožujka 2018. godine, Srednju školu Braća Radić u Kaštel Štafiliću – Nehaju posjetili su veleposlanica Države Izrael gospođa Zine Kalaj Klajtman i župan splitsko – dalmatinski Blaženko Boban te drugi uvaženi gosti županije i grada Kaštela u prigodi puštanja u rad vrijedne donacije koju je škola dobila od izreaelske tvrtke Netafim posredstvom kaštelanske tvrtke Bioplan i gosp. Božidara Žanka.

Netafim je najveća izraelska tvrtka za navodnjavanje i izumitelj sustava navodnjavanja kap po kap. Našoj školi je donirala pet sustava za navodnjavanje za školski staklenik. Gospođa veleposlanica i naš župan istakli su u svojim govorima svoje zadovoljstvo što će ova donacija koristiti u praktičnom radu mladih ljudi, naših učenika u poljoprivrednoj struci i izrazili nadu da će zavoljeti svoj poziv i biti mu posvećeni na dobrobit svoje zemlje. Ravnateljica škole, Marija Kezele, zahvalila je uvaženim gostima na dolasku i iskazala zadovoljstvo i zahvalnost u ime učenika i djelatnika škole primljenim poklonom.
Nakon pozdravnih govora i kratkog druženja popraćenog izvrsnim instrumentalno - pjevačkim nastupom učenika škole Duške, Duje i Pavla, u školskom stakleniku je pušten u rad novi sustav navodnjavanja u nasadu mladih agruma. Druženje se nastavilo u veseloj i ugodnoj atmosferi prigodnog domjenka kojeg su pripremili učenici agroturistički tehničari i njihovi nastavnici aktiva prehrane.
Moderni sustav za navodnjavanje unaprijedit će uvjete rada u školskom stakleniku  i biti poticaj za još uspješnije i kvalitetnije strukovno obrazovanje učenika škole.

Izvor: Mirna Luketin, školska knjižničarka
Autor fotografija: Marija Rapanić, prof.