Izaberi PAMETNO - Izaberi DEFICITARNO!

Autor: Administrator , 12. 2. 2018.

Započela akcija  "Izaberi pametno - Izaberi deficitarno" u organizaciji CISOK-a Split s ciljem promoviranja deficitarnih zanimanja u Splitsko-dalmatinskoj županiji 2018.

Akcija "Izaberi pametno - Izaberi deficitarno" pokrenuta je od strane CISOK-a Split s ciljem promoviranja deficitarnih zanimanja u Splitsko-dalmatinskoj županiji 2018. godine.
Predstavljanje vode predstavnici CISOK-a Split, Hrvatske obrtničke komore te određenih srednjih škola koje osposobljavaju učenike za deficitarna zanimanja. Predstavljanja se održavaju u čak 9 osnovnih škola, a namijenjena su roditeljima i zainteresiranim učenicima

Dana 1. veljače učenici i nastavnici strukovnih zanimanja predstavili su u Domu kulture Zvonimir, u Solinu učenicima OŠ Don Lovre Katića i OŠ Kraljice Jelene i dana 8. veljače 2018. u OŠ Filip Lukas u Kaštel Starom sva zanimanja u našoj Školi, a naglasak je bio na deficitarna zanimanja u programu prehrane: pekar i mesar te poljoprivrede: agrotehničar.

Tijekom uvoda savjetnica iz CISOK-a je dala savjete o čimbenicima o kojima treba voditi računa kod izbora srednje škole odnosno zanimanja, skrenula pažnju na korisne materijale koji su dostupni za roditelje učenika osmih razreda, kao i uvid u statističke podatke zaposlenih, nezaposlenih i traženih radnika pojedinih deficitarnih zanimanja Splitsko-dalmatinske županije.

Upoznali su učenike i njihove roditelje s programima, zanimanjima i uvjetima za izvođenje nastave te mogućnošću zapošljavanja nakon završene škole.
Važne, provjerene i iz prve ruke prikupljene informacije je izložila savjetnica za obrazovanje Obrtničke komore Splitsko-dalmatinske županije, gospođa  Elizabeta Bego.

Više klikom ovdje

Izvor: Marija Rapanić, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »