U OTVORENIM DANIMA ŠKOLE I JEDAN VRTIĆ!

Autor: Administrator , 29. 5. 2009.

Posjetili su nas i mališani  iz Dječjeg vrtića «Trešnjica» iz Žrnovnice.

Kroz mjesec svibanj ugostili smo dvanaest grupa osmaša koji su nam u pratnji svojih nastavnika stigli iz svih kaštelanskih škola, Trogira, Marine, Vrsina i Segeta kako bi se upoznali s obrazovnim programima koje naša škola nudi te razgledali školske prostorije.

Na kraju svibnja evo nam i najmlađih (i najslađih) gostiju – mališana  iz Dječjeg vrtića «Trešnjica» iz Žrnovnice.

Na putu do svog odredišta, vrtića u Slatinama na Čiovu gdje ih očekuje ručak i igra, zaustavili su se u našoj školi i našem Učeničkom domu kako bi vidjeli što se ovdje uči i kako se ovdje živi. U školskoj knjižnici su predahnuli slušajući priču «Crvenkapica iz maloga mista», a u prostoru Doma popili sokić uz obvezne slatkiše.

Iako umorni od vrućeg dana i pomalo zbunjeni dolaskom među veliku djecu i nepoznate ljude, dječica su se brzo opustila uz podršku simpatičnih teta u pratnji te su nas oduševila svojom živahnošću i neposrednošću. Uljepšala su nam cijeli dan, ako ne i cijeli radni tjedan!

Pozvali smo ih da nam opet dođu, a bilo bi najljepše da jednog dana postanu i naši đaci...

Izvor: Mirna Luketin, dipl. knjiž.