Međunarodno testiranje iz latinskog jezika

Autor: Administrator , 1. 12. 2014.

I ove godine učenici drugog razreda gimnazije sudjelovali na međunarodnom testiranju u poznavanju latinskog jezika u organizaciji Euroclassica

I ove godine učenici drugog razreda gimnazijskog programa sudjelovali su na međunarodnom testiranju u poznavanju latinskog jezika. Ovo testiranje organizira Euroclassica, europsko udruženje štovatelja klasičnih jezika, od 2007. godine, a na njemu je ove godine sudjelovalo 25 zemalja.

Ako kandidati iz naše škole poluče vrijedne rezultate na ovom testiranju, steći će certifikate ocijenjene brončanom, srebrnom ili zlatnom medaljom. Certifikate tiska udruženje Euroclassica, potpisuje ih direktor udruženja te direktor samog testiranja. Ovakvi certifikati dokunebti su priznati u cijeloj Europi.

Naši učenici pristupili su testiranju osnovne razine po imenu Vestibulum koja je primjerena jezičnim kompetencijama učenika drugorg razreda gimnazije.

Svoje poznavanje latinskog jezika testirali su sljedeći učenici: Ema Vujević, Damjana barić, Željka šilović, Josipa Teskera, Marin Novak, Petra Režić, Luka Penga, Josipa Budimir te Tea Škarica.
Testiranje je provela ravnateljica Marija Kezele, i sama profesrica latinskog jezika.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »