Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Autor: Administrator , 15. 10. 2014.

Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica od 15.10. – 15.11.2014.

(u realizaciji naših gimnazijalaca)

Na početku svake školske godine, a povodom međunarodnih manifestacija kojima je cilj promicanje knjige i čitanja, naša školska knjižnica organizira za učenike prvih razreda i njihove razrednike prigodni Sat razrednog odjeljenja u školskoj knjižnici.

Kroz protekli tjedan naši novi učenici su posjetili knjižnicu. Razgovarali smo općenito o  knjižnicama,  mogućnostima posudbe u našoj knjižnici, knjižnim fondovima, kućnom redu te lektirama na Internetu i svemu ostalom što je učenike zanimalo vezano uz korištenje školske knjižnice i čitaonice.

I obližnje gradske knjižnice (u Trogiru, Solinu, naša Kaštelanska) pripremile su niz aktivnosti kojim obilježavaju Mjesec knjige, možete pogledati njihove web stranice i uključiti se!

Posebno bih izdvojila našu najveću županijsku knjižnicu, Gradsku knjižnicu Marka Marulića Split koja pripremila je bogat i zanimljiv program posvećen temi ljubavi pa pozivam sve zainteresirane da posjete njihovu web stranicu http://www.gkmm.hr/mhk2014_info.htm; doznat će i za Dan oprosta, tako da svi zaboravni mogu vratiti knjige bez plaćanja zakasnineJ

Od ove šk. godine u GKMM djeluje i Čitateljska grupa Snaga riječi s ciljem okupljanja mladih koji uz stručno vodstvo žele obnoviti naviku čitanja, bolje razumjeti literarno djelo i u ugodnom druženju razgovarati o pročitanim knjigama. To je prava prilika za čitanje i razmišljanje o ne-lektirnim djelima(!!!) i zato potražite informacije na  http://www.gkmm.hr/radionice_tecajevi_2014-2015.htm

Svake godine, krajem Mjeseca knjige, u Zagrebu se održava Interliber, Međunarodni sajam knjiga i učila. Tako i ove godine od 11.11.-16.11.2014.  na Zagrebačkom Velesajmu  čekaju nas mnogobrojne prezentacije, nastupi pisaca i nakladnika, niz stručnih i popratnih događanja i ono što je nama najvažnije – mogućnost kupnje knjiga i priručnika po vrlo povoljnim cijenama.

Razredi: 1.a, 1.f, 1.g, 1.h, 1.e

Izvor: Mirna Luketin, dipl.knjižnišarka