Senat Sveučilišta o uvjetima upisa na fakultete

Autor: Administrator , 12. 2. 2009.

Fakulteti su istaknuli i koje će posebne sposobnosti i dodatna postignuća kandidata te u kojem postotku dodatno vrednovati pri rangiranju.

Senat Sveučilišta u Zagrebu prihvatio je prijedloge fakulteta i akademija o primjeni rezultata državne mature pri upisima na fakultete ističući kako će ti prijedlozi nakon dopuna i usklađivanja biti objavljeni i dostupni u travnju na Smotri zagrebačkog Sveučilišta.

Pixsell-.--.-Rektor zagrebačkog sveučilišta Aleksa Bjeliš
Rektor zagrebačkog sveučilišta Aleksa Bjeliš
Photo Pixsell

Rektor Aleksa Bjeliš izvijestio je na konferenciji za novinare da je nakon rasprave na sjednici Senata zaključeno kako će se do 1. ožujka dopuniti i uskladiti materijal vezan uz primjenu rezultata državne mature.

Izvijestio je i da je Radna skupina za državnu maturu izradila upitnike u kojima su fakulteti naveli opće uvjete upisa (završenu srednju školu ili u slučaju strukovnih škola položenu državnu maturu), te istaknuli obvezne predmete (s naznakom više ili osnovne razine) i izborne predmete čiji će se postotak, u određenoj mjeri, vrednovati u sastavljanju rang-liste pri upisu.

Fakulteti i akademije su istaknuli i koje će posebne sposobnosti i dodatna postignuća kandidata te u kojem postotku dodatno vrednovati pri rangiranju. Pojedini će se fakulteti, uz te uvjete za sastavljanje upisnih rang-lista, u određenom postotku koristiti i dodatnim testiranjima.

Izvor: Javno.com

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23