Veterina - terenska nastava

Autor: Administrator , 12. 6. 2013.

Oproštajna terenska nastava maturanata na otoku Braču

Dana 18.05.2013. organiziran je cjelodnevni stručni izlet na otok Brač s učenicima I, II, III i IV razreda veterine.

Cilj posjeta je bila praktična nastava iz strukovnih sadržaja na OPG obitelji Stipičić  u Gornjem Humcu i obilazak „Parka prirode“ u Sutivanu.

Obitelj posjeduje farmu ovaca i koza, te prerađuju mlijeko u proizvode koje koriste za svoje potrebe i potrebe agroturizma na svom imanju.

Učenici su sudjelovali u nizu praktičnih aktivnosti vezanih za njihovu struku- veterinarski tehničar.

Samostalno su muzli koze i obavili organoleptički pregled mlijeka.

Vidjeli su način smještaja životinja i mikroklimatske u uvijete u kojima žive ovce i koze.

Od strane domaćina lijepo smo ugošćeni i ponuđeni smo mliječnim i mesnim delicijama.

Obišli smo i  „Park prirode“ u Sutivanu koji posjeduje iznimnu zbirku domaćih životinja i egzotičnih ptica, vlasnika Stipe Jukića.

Na kraju smo otišli na najviši vrh otoka Brača – Vidovu goru i najljepšu plažu na Jadranu – Zlatni rat u Bolu.

Naša ruta je bila Split – Supetar, Supetar – Park prirode Sutivan, Sutivan – Vidova Gora, Vidova Gora – OPG „Stipičić“, G. Humac, G. Humac – Bol, Zlatni rat i povratak Bol – Supetar – Split.

Izvor: Mirko Tocilj, dr.vet.med.