> Naslovnica
Naslovnica

Sport

Autor: Administrator , 6. 10. 2011.

Dok se većina srednjoškolaca odmarala u hladu tijekom ljetnih vrućima neki učenici naše Škole su naporno trenirali, putovali i postizali značajne sportske rezultate.
Tim svojim ponašnjem zaslužili su da ovih par redak rezerviramo samo za njih te javno pohvalimo uspjehe koje su postigli.

Krenimo od veslanja:

Na Državnom prvenstvu u veslanju za sve kategorije koje je održanu na Jarunu u Zagrebu, od 24. do 26. rujna 2011. godine, nastupili su dvojica učenika naše Škole, koji treniraju u Veslačkom klubu Marina Kaštela, Toni Čavka (2.e, prehrambeni tehničar) i Hrvoje Kovačev (4.g, opća gimnazija). Toni se natjecao u četvercu i osvoji prvo mjesto te se tako okrunio zlatnom medaljom i postao prvak države u kategoriji mlađi junior.

Hrvoje Kovačev je nastupio u dvije discipline, također u kategoriji mlađi junior,  a to su skif i četverac te u obe discipline osvojio ukupno 5. mjesto.

Također, gore navedni dvojac sudjelovao je na međunarodnoj regati u Viillach, Austrija gdje je Hrvoje Kovačev uspio ući u A finale i osvojiti 6. mjesto u skifu.

Čestitamo Toniju i Hrvoju na postignutom uspjehu i želimo puno sreće i na sljedećim natjecanjima!

Sljedeći je vaterpolo:

Učenik 4.g razreda (opća gimnazija) Marino Divković je svojom dobrom igrom zaslužio mjesto u Hrvatskoj juniorskoj vaterpolo reprezentaciji. Reprezentacija je ovo ljeto  sudjelovala na vaterpolo turniru na Siciliji od 9. do 14.7.2011. Na navedenom turniru naši mladi vaterpolisti, među kojima je bio i Marino, osvojili su prvo mjesto.  Marino je ujedno proglašen i najboljim igračem.

S dobrom igrom je nastavio i nakon toga na Europskom vaterpolo prvenstvu U-17  koje je od 11. do 18.9.2011. održano u Rijeci. Vaterpolisti su ponovili uspjeh iz Italije te u finalu pobijedili reprezentaciju Italije i osvojili prvo mjesto, a time postali prvaci Europe. Marino je još jednom proglašen najboljim igračem.

Čestitamo Marinu na ovom velikom uspjehu i želimo da i dalje uspješno trenira i da se još uspješnije natječe!

Izvor: Iva Maksimović,psihologinja