Udžbenici u šk.god.2011./12.

Autor: Administrator , 15. 6. 2011.

Udžbenici u šk.god. 2011./12.

VAŽNO:  za zanimanja: poljoprivredni tehničar - biljne proizvodnje, poljoprivredni - tehničar fitofarmaceut, prehrambeni tehničar i šumarski tehničar  došlo je do promjene udžbenika iz fizike za I. i II. razred.

Detaljnije u modulu: Nastava / Udžbenici

Poveznicu za popis udžbenika možete naći i na stranicama škole(http://ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr/nastava/udzbenici)

Popis udžbenika možete naći na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (http://www.mzos.hr/datoteke/udzbenici/SS/srednja_skola_splitsko_dalmatinska.pdf, str. 509 - 552)

Važno: izmjene  FIZIKA

Obavijesti za učenike I. razreda:

Važno!
U popisu udžbenika na web stranicama Mzos-a odnosno naše škole došlo je do pogreške u nazivu udžbenika iz  fizike za 1. razred za zanimanja:

• Poljoprivredni tehničar - biljna proizvodnja
  • Poljoprivredni tehničar - fitofarmaceut
  • Prehrambeni tehničar
  • Šumarski tehničar

Točan naziv udžbenika je:

Reg.br.

Šifra komp.

Naziv udžbenika

autor

FIZIKA 1: udžbenik za 1. razred srednjih škola s dvogodišnjim programom fizike

2094

FIZIKA 1: radna bilježnica za 1. razred srednjih škola s dvogodišnjim programom fizike

44,1

Napomena:
Svaki učenik će dobiti točan popis udžbenika na dan upisa.
Na popisu udžbenika koji učenici dobivaju u školi pri upisu već je unijeta ispravka za udžbenik iz fizike!

ETIKA - Učenici 1. razreda koji će izabrati etiku kao izborni predmet radit će po udžbeniku Etika 1, udžb. za 1. razred gimnazije i srednje šk., autori: Čoh, Lamot, Matuš; izdavač: ŠK

STRANI JEZIK - Učenici 1. razreda nastavljaju učiti onaj strani jezik koji su učili u osnovnoj školi. Učenici koji nastavljaju učiti njemački ili francuski jezik, pričekat će početak školske godine i uputu nastavnika
(za njemački će to najvjerojatnije biti udžbenik i radna bilježnica zweite.sprache@DEUTSCH.de 1, autori: Čajko, Lasić, izdavač: ŠK)

GEOGRAFSKI I POVIJESNI ATLAS
Preporučamo da učenici 1. razreda strukovnih programa sačuvaju i koriste atlase iz geografije i povijesti koje su imali u osnovnoj školi jer će im pomoći u savladavanju gradiva.
Učenici 1. razreda opće gimnazije svakako bi trebali koristiti atlas u nastavi geografije i povijesti kroz sve razrede gimnazijskog obrazovanja; ako nemaju atlas iz prethodnih godina školovanja, mogu nabaviti navedene naslove iz našeg popisa udžbenika za 1. razred gimnazije.

Obavijest za učenike II., III. i IV. razreda

Na postojećem popisu nije moguće napraviti ispravke vezane uz UDŽBENIK FIZIKE  u pojedinim strukovnim odjeljenjima, stoga ovdje donosimo IZMJENE.
 (Odobrio Aktiv matematike, fizike i informatike dana 12.5.2011.)

ČETVEROGODIŠNJI PROGRAM FIZIKE:
u svakoj godini obrazovanja predviđen je odgovarajući  udžbenik

Veterinarski tehničar

Za sve godine obrazovanja – prema popisu za pojedini razred

(nema izmjena)

DVOGODIŠNJI PROGRAM FIZIKE (u 1. i 2. razredu):

Za zanimanja:

Poljoprivredni tehničar - biljna proizvodnja

Poljoprivredni tehničar - fitofarmaceut

Prehrambeni tehničar

Šumarski tehničar

IZMJENE! u 1. razredu navedenih zanimanja koristit će se:

Reg.br.

Šifra komp.

Naziv udžbenika

autor

FIZIKA 1: udžbenik za 1. razred srednjih škola s dvogodišnjim programom fizike

44,10

IZMJENE! u2. razredu navedenih zanimanja koristit će se:

2090

FIZIKA 2: udžbenik za 2. razred srednjih škola s dvogodišnjim programom fizike

2090

FIZIKA 2: radna bilježnica za 2. razred srednjih škola s dvogodišnjim programom fizike

44,10

JEDNOGODIŠNJI PROGRAM FIZIKE: u 1. razredu - ne postoji udžbenik za ovakav program

Agroturistički tehničar

po predavanjima i uputama nastavnika

Tehničar nutricionist

po predavanjima i uputama nastavnika

Na popisu udžbenika za našu školu nema udžbenika za  3.e – prehrambeni tehničar i 3. f – konditor (jer ta odjeljenja nismo imali u šk. god. 2010./2011.) pa  popis udžbenika za navedena zanimanja možete preuzeti u u prilogu.

Točan popis udžbenika za sve razrede (uneseni ispravci!),  možete dobiti i kod Stručne službe škole (pedagoginja, voditeljica, knjižničarka).

„DVOGODIŠNJI UDŽBENICI“
Neki udžbenici trebat će vam kroz dva obrazovna razdoblja (1. i 2. razred, 2. i 3., ili 3. i 4.).
U popisu udžbenika ti naslovi su iskazani u razredu u kojem ih nabavljate, a predmetni nastavnik će vam dati uputu da ih sačuvate za korištenje i u narednom razredu.

ETIKA - Učenici koji su izabrali etiku radit će po sljedećim udžbenicima:

2. RAZRED

autori

JA, MI, ONI… : udžbenik etike za drugi razred gimnazije i strukovne škole

Bruno Ćurko, Dunja Marušić Brezetić

PROFIL

80,10

3. RAZRED

BIOETIKA : udžbenik etike za treći razred srednjih škola

Tomislav Reškovac

3.

PROFIL

80,10

NJEMAČKI JEZIK - Učenici koji uče njemački jezik pričekat će uputu nastavnika.

RABLJENI UDŽBENICI
Velik broj učenika dolazi u školsku knjižnicu i  traži rabljene udžbenike na posudbu.
Školska knjižnica nema obvezu kupovanja i davanja na posudbu školskih udžbenika.
Ipak, raspolažemo jednom malom zbirkom udžbenika za prvi i drugi razred strukovnog programa jer su nam pojedini učenici proteklih godina poklanjali  svoje udžbenike.
U školskoj knjižnici moguće je posuditi poneki naslov, a broj  je ograničen na četiri.
Ujedno vas molimo i potičemo da i vi svoje korištene udžbenike poklonite školskoj knjižnici te tako pomognete novim generacijama naših učenika.

Izvor: Stručna služba škole
Priloženi dokumenti: